Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

MKS Podkarpacie zwycięża z Starym Sączem

Dwa dni temu, 16 lutego br. drużyna MKS Podkarpacie Bobowa podjęła na własnym boisku Hali Widowiskowo Sportowej przy ZS nr 1 Bobowej zespół POPRAD Stary Sącz. Mimo łatwej wygranej bobowskich siatkarek w pierwszym secie, gościom udało się podnieść i doprowadzić do pięciosetowego spotkania.

Początek meczu zdecydowanie należał do MKS-u, który z wielką łatwością rozgromił rywalki ze Starego Sącza (25:11). W kolejnej partii drużyna POPRADU starała się dorównać naszym zawodniczkom, stopniowo zmniejszały straty ale ich gra nie pozwoliła odebrać Podkarpaciu zwycięstwa drugiego seta. Trzecia część gry, wydawała się być już tylko formalnością. Tak się jednak nie stało, rywalki znalazły na tyle sił by wygrać dwa kolejne sety i doprowadzić do tie-braku.

Ostatni set był bardzo nerwowy. Początkowo to siatkarki POPRADU zdobyły prowadzenie ale dzięki dobrej zagrywce Patrycji Machniewicz bobowskiej drużynie udało się odskoczyć (14:9). Stary Sącz, walczył do końca, zdobyły jeszcze 4 punkty, jednak zawodniczki z Bobowej nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.

“Po pierwszych dwóch setach naszym dziewczynom wydawało się, że uda im się szybko wygrać w trzech setach, jednak tak się nie stało… W trzecim secie kolokwialnie mówiąc stanęliśmy, popełnialiśmy coraz więcej błędów. W całym meczu mieliśmy swoje wzloty i upadki ale na szczęście udało nam się wybrnąć z ciężkiej sytuacji wygrywając spotkanie.” – skomentował trener MKS-u Adam Urbanek.