Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 27 lipca 2021

Nie żyje Stanisław Radzik człowiek o „gołębim sercu”

25.02.2016 || Kategorie: Informacje, Region || Autor: Łukasz Augustyn

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 25 lutego br. w wieku 60 lat zmarł nagle Stanisław Radzik z Wojnarowej, radny Gminy Korzenna oraz długoletni hodowca gołębi. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 27 lutego o godzinie 13.00 w kościele parafialnym w Wilczyskach.

Wyprowadzenie ciała zmarłego z domu nastąpi o godz. 12.00.

Stanisław Radzik był radnym Rady Gminy, pełnił w niej funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Był powszechnie szanowny za kulturę dyskusji, zaangażowanie społeczne i umiejętność łagodzenia sporów.

Znany był również z zamiłowania do gołębi, które hodował od blisko 40 lat. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa Oddziału Beskid Sądecki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W roku 1981 był współzałożycielem Sekcji Wojnarowa Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, w której początkowo był skarbnikiem, a następnie od 1990 prezesem. Utworzenie Oddziału Beskid Sądecki PZHGP w roku 2009 to także efekt m.in. jego starań. Jak mówił było to jego największe marzenie. Energicznie organizował pracę oddziału doprowadzając do m.in. zakupu kabiny transportowej dla gołębi, a później samochodu do transportu gołębi.

Był wieloletnim działaczem związkowym oraz wieloletnim delegatem do Okręgu Nowy Sącz PZHGP. Pełnił m.in. funkcję Prezesa Rejonu Lotowego Nowy Sącz w latach 2010-2013. Został odznaczony Srebrną i Złotą Odznaką PZHGP.

Jako hodowca miał wiele sukcesów, a w zawodach niejednokrotnie stawał na podium. Jego największy sukces to trzecie miejsce w kraju w kategorii lotnik roczny w 2000 r.

Wydawca oraz redakcje Regionalnych Portali Informacyjnych składają wyrazy współczucia dla dzieci oraz żony zmarłego.

źródło: UG Korzenna
fot. własne

radzik_wojnarowa