Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Potrącenie pijanego oraz kolizja w Brzanie

Autor: Łukasz Augustyn
Policjanci nie mają ani chwili wytchnienia. W minioną sobotę 30 stycznia br. doszło do dwóch zdarzeń drogowych - jednego w Brzanej, drugiego natomiast w Biesnej, gdzie poszkodowany cudem uniknął śmierci.

Podstawowych informacji na temat podjętych interwencji udzielił naszemu portalowi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach: – 30 stycznia w miejscowości Brzana o godz. 12:25 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji. Mieszkaniec Jankowej jadąc Hondą Civic nie dostosował prędkości do warunków drogowych w skutek, czego stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w jadący prawidłowo samochód Audi, którym kierował mieszkaniec Bruśnika. Kierujący nie doznali obrażeń, obaj byli trzeźwi. Sprawca kolizji, którym był kierowca Hondy ukarany został mandatem karnym 300 zł i sześcioma punktami karnymi.

Kolejne zdarzenie odnotowaliśmy późnym wieczorem ok. godz. 22: 35. Dotyczyło ono potrącenia pieszego w miejscowości Biesna.  Kierujący Volkswagenem Transporterem potrącił idącego środkiem jezdni mieszkańca Gorlic. Jak się później okazało pieszy ten był bardzo mocno nietrzeźwy, badanie na obecność alkoholu wykazało 2,72 promila. Poszkodowany z obrażeniami ciała został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do gorlickiego szpitala. W tej chwili trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia i winnego całego zdarzenia. Na chwile obecną wstępne wszystko wskazuje na to, że to pieszy w znacznej części przyczynił się do zaistniałego zdarzenia.

fot.ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy