Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rodzinne granie czyli Bracia Cugowscy i Ojciec

Autor: Łukasz Augustyn
W piątkowy wieczór (5 lutego br.) w krynickiej Pijalni Głównej odbył się pełen gitarowego kunsztu i rockowej energii koncert „Bracia Akustycznie”. Przed spragnioną wrażeń publicznością wystąpili bracia Cugowscy oraz gościnnie Krzysztof Cugowski, ich ojciec.

Dzięki projektowi “Krynica Źródłem Kultury” zebrane na wydarzeniu osoby były świadkiem niezwykłego koncertu, podczas którego usłyszały największe hity zespołu Bracia oraz kilka przebojów Budki Suflera. Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku, po 40-u latach istnienia, Budka Suflera zakończyła swoją działalność, zamykając ważny rozdział w historii polskiego rocka. Krzysztof Cugowski kontynuuje swoją muzyczną przygodę, koncertując ze swoimi synami Piotrem i Wojtkiem.

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy, których chyba nikomu nie trzeba już dziś przedstawiać.

Nim na scenie wystąpili Bracia, supportem był zespół Hatbreakers, który składa się z szóstki szalenie zakręconych osób kochających muzykę. Członkowie tej grupy, swoją grę określają jako „Orbital Pop”. Ich początki sięgają roku 2010 a na swoim koncie mają kilka płyt oraz singli.

Skład zespołu:

Piotr Cugowski – śpiew
Wojciech Cugowski – gitara, śpiew
Tomasz Gołąb – gitara basowa
Jarosław Chilkiewicz – gitara
Bartłomiej Pawlus – perkusja

Fot. Sławomir Tokarski

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy