Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szczypiornistki z Wilczysk deklasują rywalki z Krakowa i Szarowa

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj, 13 lutego br. na hali sportowej w Bobowej rozegrany został mecz piłki ręcznej dziewcząt w ramach klubowych mistrzostw województwa. Nie mogło stać się inaczej, zawodniczki z Wilczysk pokonały gości z Szarowa.

UKS Sęp Wilczyska ma już za sobą dwa z sześciu spotkań i jak dotąd obywa wygrane. Oprócz wczorajszego pojedynku z UKS Alfa Szarów, tydzień temu, na wyjeździe, zawodniczki z Wilczysk pokonały krakowski zespół. Na dobre wyniki ma niewątpliwie wpływ dobra technicznie gra zespołowa. Podkreślić trzeba także fenomenalny wynik meczu z Szarowem – 41:10. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

– Jest to droga do mistrzostw województwa i jest to kolejny krok, który robimy w kierunku osiągnięcia tytułu Mistrzów Województwa – skomentował  Zbigniew Ligęza trener UKS Sęp Wilczyska. – W tym momencie jesteśmy po drugim spotkaniu. Aby zająć I miejsce zostało nam jeszcze cztery spotkania, trzy wyjazdowe i jedno spotkanie u siebie. Do tej pory na swoim koncie mamy dwa zwycięstwa, tydzień temu z Krakowem dzisiaj z Szarowem. Dziewczęta stanęły dziś na wysokości zadania. Grały bardzo ładną piłkę ręczną, szybką i dynamiczną. Taka piłka ręczna powinna się podobać kibicom, a jest to zasługa całej drużyny. Uważam, że wszystkie zawodniczki dały z siebie naprawdę bardzo dużo i przyczyniły się do tego wspaniałego wyniku. Bramka wpadała co minutę, świadczy to o tym, że dziewczyny naprawdę chcą trenować i robią to dobrze. Ktoś zapyta dlaczego tak walczymy? Otóż staramy się zdobyć mistrzostwo województwa. Mamy dobre dzieci, które chętnie grają w piłkę ręczną. Są to mistrzostwa województwa klubowe a my startujemy, jako szkoła. Walczymy z prawdziwymi gigantami a mimo to osiągamy świetne wyniki, chociażby dzisiaj 41:10.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy