Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wypadek dwóch cystern oraz osobówki. Dwie osoby w szpitalu! (TV)

26.02.2016 Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego ranka doszło na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szymbark do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych typu cysterna z samochodem osobowym VW Polo. Na miejscu pracowały 4 zespoły pogotowia ratunkowego oraz prawie 20 strażaków.

– O godzinie 9:30 doszło do kolizji drogowej miejscowości Szymbark na wysokości tzw. serpentyn – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek. – Kierująca VW Polo, mieszkanka Szymbarku rozpoczęła manewr skrętu w lewo, musiała jednak ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka samochodowi ciężarowemu dlatego zatrzymała się. Wtedy to, samochód, służący do przewozu mleka, który znajdował się za nią najechał na tył Volkswagena. Dodatkowo próbując uniknąć kolizji z samochodem osobowym zjechał na lewo gdzie na przeciwległym pasie ruchu doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką służącą do przewozu paliwa, która na szczęście w chwili zdarzenia była pusta. Obaj kierujący samochodami ciężarowymi trafili do szpitala, kobieta kierująca VW nie odniosła obrażeń. Jak wiemy na tą chwilę obrażenia obydwu poszkodowanych są poniżej dni 7 a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga krajowa nr 28 w chwili prowadzenia działań była zablokowana, w tej chwili trwa usuwanie pojazdów. Policjanci kierują na objazdy. 

O działaniach strażaków opowiada mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach: – Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Szymabark, na drodze krajowej nr 28 otrzymaliśmy o godzinie 9:29. Dyżurny stanowiska kierowania skierował na miejsce dwa zastępy JRG Gorlice, grupę operacyjną oraz dwa zastępy OSP: Szymbark oraz Ropa. Po dotarciu na miejsce ustalono, że w zdarzeniu biorą udział trzy pojazdy. Niezbędna okazała się pomoc strażaków, którzy przy użyciu sprzętu hydraulicznego pomogli wydobyć kierowcę jednej z ciężarówek. Ze względu na możliwe wycieki substancji łatwopalnych strażacy zastosowali poduszkę z piany.

Na miejscu pracowały cztery zespoły pogotowia ratunkowego, policja oraz 19 strażaków. Droga na czas działań była całkowicie zablokowana.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)