Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowskie dziewczęta najlepsze w powiecie

Autor: Łukasz Augustyn
W poniedziałek, 7 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt. W wyniku losowania bobowskie zawodniczki trafiły na dość trudne zespoły m.in. Gorlice, Klęczany oraz Ropa.

Bobowianki pokonały zespół z Klęczan (2:1). Gładko poszło także z zawodniczkami z Ropy (2:0). W finale drużyna szkoły podstawowej z Bobowej zmierzyła się z Gorlicami. Nasze dziewczęta w trudnej walce, zwyciężyły 2:1 (25:7, 19:25, 15:11) awansując tym samym na zawody REJONOWE.

– Uważam, że dziewczęta były dość dobrze przygotowane do tych zawodów – mówi Marta Niepsuj nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka dziewcząt. – Większość z nich uczęszcza na dodatkowe zajęcia już od klasy drugiej szkoły podstawowej. Dziewczęta grają również w zawodach organizowanych przez Terenowy Związek Piłki Siatkowej w Nowym Sączu zdobywając bardzo wysokie wyniki. W tym roku nasza drużyna rozegrała już po 5 TURNIEJÓW w swoich kategoriach zdobywając bardzo wysokie miejsca. Z pewnością zdobyły doświadczenie oraz świetne przetarcie psychiczne, które jest bardzo ważne w sporcie.

Końcowa tabela turnieju powiatowego przedstawia się następująco:

I miejsce – SP BOBOWA
II miejsce – SP GORLICE
III miejsce – SP KLĘCZANY
IV miejsce – SP ŁUŻNA
V miejsce – SP KORCZYNA
VI miejsce – SP ROPA

Zespół SP Bobowa wystąpił w składzie:
Semla Gabriela
Kipiel Katarzyna
Rudolphi Maria
Szczepanek Kinga
Szczepanek Aleksandra
Niepsuj Julita
Święch Olga
Jurek Magdalena
Kuropatwa Karolina
Dulęba Weronika

Gratuluję dzieciom oraz rodzicom, są to naprawdę super dzieciaki, w większości ze średnią powyżej 5,0. Zrobiły świetny prezeznt pani Marcie i sobie na Dzień Kobiet – komentuje wydarzenie dyrektor szkoły Adam Urbanek. Powiem krótko: Tak trzymać dalej! Zawody rejonowe rozegrane zostaną w kwietniu. Z tymi zawodniczkami spotkamy się również na gali konkursu „Najlepsi z Najlepszych”.

źródło i fot. SP Bobowa

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy