Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

MKS podwójnie wygrywa w Witkowicach

Autor: Jacek Kieroński
W sobotę, 19 marca br. zawodniczki MKS-u Podkarpacie podjęły na wyjeździe zespół UKS Victoria Witkowice. Podopieczne trenera Adama Urbanka, na prośbę rywali, którzy tydzień wcześniej niebyli w stanie pojawić się w Bobowej, rozegrały w Witkowicach dwa spotkania, w ciągu jednego dnia.

Obydwa mecze były wyrównane, obydwa też zaczynały się od wygranej miejscowych zawodniczek ale przybliżmy szczegóły.

Pierwszego seta wygrały rywalki, jednak już po chwili zawodniczki z Bobowej doprowadziły do remisu. Trzecia i czwarta cześć spotkania była analogiczna do pierwszych dwóch. Ostateczny wynik spotkania rozstrzygnął się w tie-brak-u. Bardzo zmobilizowane podopieczne Adama Urbanka nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, mimo iż gospodarze pokazali dużego ducha walki. Mecz minimalnie wygrała drużyna MKS Podkarpacie wynikiem (14:16).

Po przerwie zawodniczki z Bobowej i Witkowic ponownie wróciły na parkiet aby rozegrać kolejne spotkanie. W pierwszej części meczu oba zespoły pokazały bardzo dobre widowisko, jednak lepsze okazały się rywalki MKS-u wygrywając (25:22). Od drugiego seta bobowskie siatkarki przejęły inicjatywę wygrywając dwie kolejne partie. Po chwili okazało się ze czwarty set będzie już ostatnim, w tej części MKS bardzo dobrze utrzymywał przewagę punktową aby ostatecznie wygrać wynikiem (22:25). 

MKS Podkarpacie Bobowa wygrała w ciągu jednego dnia dwa mecze wynikami 2:3 oraz 1:3 dzięki czemu umocniła swoje miejsce w tabeli.

„Myślę, że był to wspaniały dzień dla naszych zawodniczek. Nie przypuszczałem że będzie aż tyle setów. Można byłoby się zastanowić czy nie za długo to trwało jak na jeden dzień. Niemniej jednak dziewczyny dały radę wygrywając oba spotkania w naprawdę pięknym stylu. Pierwszy mecz przebiegał najpierw pod dyktando gospodarzy, później do głosu doszedł nasz zespół, który w tie-braku minimalnie pokonał rywali z Witkowic. Po około półgodzinnej godzinnej przerwie zawodniczki miały czas na odpoczynek, po czym ponownie wróciły na parkiet. Cieszy mnie fakt ze wielu kibiców czekało na kolejny mecz, w którym udało nam się zwyciężyć. Dodatkowo motywujący jest sam bilans, w którym zdobyliśmy dziesięć wygranych i dziesięć przegranych spotkań” – skomentował trener MKS-u Adam Urbanek

I MECZ:

  SET I SET II SET III SET IV TIE-BRAK WYNIK
MKS Podkarpacie Bobowa 22 25 25 18 16 3
UKS Victoria Witkowice 25 20 19 25 14 2

II MECZ:

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
MKS Podkarpacie Bobowa 21 25 25 25 3
UKS Victoria Witkowice 25 20 19 22 1

skład zespołu MKS Podkarpacie Bobowa:

trener: Urbanek Adam

  1. Mucha J.
  2. Koszyk B.
  3. Żarnowska A.
  4. Machniewicz P.
  5. Tarasek-Gigoń M.
  6. Styrkowiec S.
  7.  Król D.
  8. Łaś Z.
  9. Smoszna S.

fot.ilustracyjne (archiwalne)mks_podkarpacie_bobowa

mIMG_8248

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy