Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Sędziszowa: panowie z kwiatami dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich

13.03.2016 || Kategorie: Kultura, Sędziszowa, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Kilka dni temu, 7 marca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Sędziszowej odbyło się wyjątkowe spotkanie członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Sędziszowej z okazji dnia kobiet.

Do wspólnego świętowania włączyli się oczywiście mężczyźni, którzy na spotkaniu pojawili się z naręczem kwiatów oraz ciepłymi i serdecznymi życzeniami dla wszystkich członkiń koła i kobiet Sędziszowej. Płeć męską reprezentowali druhowie miejscowej OSP: dh Roman Tabiś, prezes jednostki oraz dh Stanisław Tabiś pełniony jednocześnie funkcję sołtysa i przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej.

Niespodzianką był 4-letni Maksiu, który każdej Pani złożył życzenia wręczając piękną różyczkę.

– Mały Maks, już marzy by zostać  strażakiem bo dzielnie asystował Prezesowi OSP, a w strażackiej czapce jest mu do twarzy – mówi Maria Bartoszek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej a zarazem członkini KGW.

Wspólne spotkania, rozmowy, dyskusje, żarty a przede wszystkim miła i ciepła atmosfera z pewnością cementuje społeczną więź. Jest także alternatywą na nudę i wykluczenie społeczne. Przygotowane przez Panie produkty spożywcze (sałatki, ciastka, przekąski) stanowią okazję do degustacji, wymiany sprawdzonych przepisów kulinarnych, doświadczeń oraz urozmaicenia domowych posiłków.

Cieszy fakt, że członkinie najmniejszej  w Gminie miejscowości  zawsze potrafią się zorganizować i znaleźć czas na wspólne towarzyskie spotkania, podczas których nieraz zapadają konstruktywne rozwiązania problemów nurtujących tę małą lecz aktywną społeczność.

źródło i fot.: KGW Sędziszowa