Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w bobowskiej bibliotece (TV)

11.03.2016 Autor: Damian Śliwa
Z okazji Dnia Kobiet w Bibliotece Publicznej w Bobowej odbyło się spotkanie, na które zaproszone zostały panie z terenu całej gminy. W programie znalazły się między innymi porady dietetyczki dotyczące zdrowego stylu życia, spotkanie z kosmetyczką oraz szereg innych atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się 8 marca o godzinie 17:00. O szczegółach opowiada Małgorzata Hołda-Kuchnik, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa:

Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa i Biblioteka Publiczna w Bobowej przygotowały spotkanie dla kobiet z Gminy Bobowa, po to, aby wspólnie spędzić czas, aby się zintegrować i podzielić doświadczeniami. Przede wszystkim też dlatego, żeby dać wskazówki, jak kobieta powinna żyć, żeby być szczęśliwą – bo o to głównie chodzi, żebyśmy odkryły tę receptę na szczęście – mówi.

Naszej redakcji udało się porozmawiać z panią dyrektor w przerwie spotkania, dzięki czemu mieliśmy okazję poprosić ją o relację na bieżąco z tego, jaki był jego przebieg. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Za nami spotkanie z panią dietetyk, która zwróciła uwagę na to, że kobieta ma wielką rolę, nie tylko w żywieniu samej siebie, ale również w żywieniu całej rodziny. Te wskazówki, które nam dzisiaj przekazała są na pewno bardzo cenne – relacjonowała Małgorzata Hołda-Kuchnik. – Przed nami jeszcze krótkie wykłady pani kosmetyczki, pani pielęgniarki. Będziemy mówić o tym, jak kobieta powinna żyć, żeby czuła się pięknie. Nie tylko pięknie zewnętrznie, ale to piękno odkrywała również wewnątrz – to piękno duchowe – i dzieliła się nim ze swoim otoczeniem.

Okazuje się, że zaplanowany został cykl spotkań, dedykowanych różnym grupom, podczas których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet było swoistym preludium.

Chcemy skierować naszą ofertę do różnych osób. Dzisiaj mamy święto kobiet, więc do kobiet, ale będziemy kierować tę naszą ofertę do przeróżnych grup społecznych – do dzieci, do młodzieży, do osób starszych – tak, żeby każdy, kto przybędzie do Centrum Kultury, znalazł coś dla siebie, mógł spędzić wspólnie czas w sposób kreatywny i poznał coś nowego, coś w sobie odkrył – opowiadała dyrektor CKiP Gminy Bobowa. – Mam nadzieję, że ten czas z Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa nie będzie stracony – wręcz przeciwnie! Zachęcam do śledzenia naszej strony i informacji na portalu Bobowa24.pl o wydarzeniach, które dzieją się w naszym CKiP Gminy Bobowa – podsumowała rozmowę Małgorzata Hołda-Kuchnik.

Cennych porad w czasie spotkania udzieliły dla zgromadzonych pań specjalistki z dziedziny dietetyki i kosmetologii.

Myślę, że powinny zacząć od racjonalnego odżywiania, od uczciwej ilości snu, odpoczynku i tego, żeby siebie zaakceptować. Nieważne, czy mamy 70 kg czy 50 – akceptujmy siebie! – powiedziała dietetyk Ewa Stępień, zapytana o to, od czego warto zacząć dobre zmiany w swoim życiu. – W momencie, kiedy siebie zaakceptujemy, to też łatwiej nam wprowadzać pewne zmiany w żywieniu, sposobie myślenia, zachowywania się. Myślę, że Dzień Kobiet może być takim pretekstem do zmiany. Nieważne, czy mamy 60 lat, 40 czy 30 – każdy dzień jest dobry na zmiany – podsumowała dietetyk.

Proponowałabym najpierw, żeby kobieta poświęciła sobie w ciągu całego dnia chociaż 5-10 minut. Przede wszystkim niech sobie zrobi jakiś fajny makijaż – niech użyje kolorowej szminki, żeby to jej dodało energii i pewności siebie. Może sobie ubrać szpilki, żeby czuła się po prostu kobieco – radziła kosmetolog Ewelina Kachniarz.

W czasie przerwy nie zabrakło oczywiście okazji do ożywionej dyskusji, wymiany poglądów i spostrzeżeń, a bobowska Biblioteka stała się na ten czas w miejscem tętniącym życiem i kobiecą energią. Mamy nadzieję, że usłyszane porady oraz informacje przekazane przez specjalistki będą rychło miały okazję zostać wcielone w życie obecnych na spotkaniu kobiet.

W tym miejscu nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Państwa do obejrzenia relacji z wydarzenia. Zachęcamy również do śledzenia naszego Portalu, na którym informować będziemy o zbliżających się kolejnych spotkaniach i wydarzeniach organizowanych w samej Bobowej, jak i na terenie całej gminy.

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)