Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Drodze Krzyżowej ulicami Bobowej uczestniczyło około dwustu osób

Autor: Łukasz Kieroński
Jak co roku, w piątek 18 marca 2016 roku wierni parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej przeszli w drodze krzyżowej ulicami miasta. Sporych rozmiarów podświetlany krzyż nieśli strażacy OSP Bobowa, rozważania przygotowała natomiast Barbara Kowalska.

– Droga krzyżowa była przygotowaniem do spowiedzi, bowiem rozważania poszczególnych stacji poruszały tematy związane z życiem codziennym i ludzkim sumieniem – mówi ks. Tomasz Gołąbek, wikariusz parafii w Bobowej. – Dzięki temu uczestnicy lepiej przeżyli sakrament pokuty, z którego każdy mógł skorzystać w sobotę a więc w dniu następnym. W ten piątkowy wieczór w procesji podążaliśmy za podświetlonym krzyżem, który z jednej strony przypominał nam Mękę Pana Jezusa, który zechciał nas w ten sposób wyzwolić z grzechów, a z drugiej strony miał przypomnieć o potrzebie rozświetlenia naszych serc blaskiem Chrystusa.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Marian Jedynak, zaś w nabożeństwie wzięło udział ponad 200 osób. Wierni przeszli ulicami Kolegiacką, Rynek, Okrężną, Grunwaldzką, Bohaterów Bobowej, Ks. Jana Czuby oraz Gryfitów.

Pojutrze, w środę, wyruszy kolejna parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy wszystkich wytrwałych ale i tych, którzy chcę spróbować sił.

fot. Aneta Bogusz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy