Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W okresie świąt łatwiej o mandat!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dla jednych rozpoczyna się okres świątecznego wypoczynku, dla policji czas wzmożonych patroli, zwłaszcza ruchu drogowego. Funkcjonariusze WRD i nie tylko będą pilnować aby wszyscy podróżowali zgodnie z prawem. Rusza policyjna akcja "Wielkanoc 2016".

– Już w najbliższych dniach spodziewajmy się większej liczby patroli ruchu drogowego również tych z wideorejestratorami, którzy będą kontrolować pojazdy nie tylko pod względem stanu technicznego, ale również obowiązkowego wyposażenia – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. – Warto też uzupełnić płyn w spryskiwaczu albo wyposażenie naszego samochodu o brakującą gaśnicę, a przed wyjazdem zatankować pojazd do pełna, aby na drodze nie było niespodzianek.

Funkcjonariusze w całym kraju będą sprawdzać trzeźwość kierujących oraz to czy kierowca jak i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Nie zapomnijmy o fotelikach bezpieczeństwa lub tzw. podkładkach służących do bezpiecznego przewożenia dzieci.

W tym okresie nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy mają za nic przepisy ruchu drogowego a wykroczenia takie jak przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie w tym szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy przejazd na czerwonym świetle będą surowo karane – kończy policjant.

Za co możemy stracić prawo jazdy?

Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia odblasków.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy