Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmiany w Policji! Komendant Gawlik do Zakopanego a kto zajmie jego miejsce?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji dotychczasowy Komendant Powiatowy w Gorlicach inspektor Michał Gawlik został powołany na takie samo stanowisko w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Krótka uroczystość powitania miała miejsce wczoraj. Kto zatem zostanie Komendantem w Gorlicach?

Insp. Michał Gawlik nominacje odebrał z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Robert Strzelecki. Wczorajsze wprowadzenie odbyło się w obecności  zaproszonych gości i kierownictwa zakopiańskiego garnizonu. Inspektor Strzelecki wręczając rozkaz o powołaniu na stanowisko, życzył nowemu szefowi zakopiańskiej komendy wielu sukcesów zawodowych. Przypomniał o tym, że inspektor Michał Gawlik przez blisko jedenaście lat kierował gorlickimi policjantami, a jednostka pod jego komendanturą uzyskiwała wymierne sukcesy. Gratulacje nowemu komendantowi złożył również brygadier Stanisław Galica Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. Inspektor Michał Gawlik pełni obowiązki od dnia 30 marca 2016 roku. Jego poprzednik młodszy inspektor Maciej Woszczyna został odwołany w połowie marca, po raptem 4 miesiącach. Oficjalnie powody zwolnienia nie są znane.

Kto jednak obejmie fotel Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach? Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej informuje, że decyzja może zapaść niebawem. Obowiązki w Komendzie Powiatowej póki co pełni zastępca dotychczasowego Komendanta. Na rynku nazwisk pojawia się wiele kandydatów, poczekajmy jednak na oficjalny komunikat.

fot. KM Policji w Zakopanym/ własne (archiwalne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy