Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowskie szkoły średnie otworzyły swoje drzwi dla gimnazjalistów! (TV)

26.04.2016 Autor: Łukasz Augustyn
W ubiegły piątek, 22 kwietnia br. swoiste Dni Otwarte dla gimnazjalistów urządziły wspólnie placówki ponadgimnazjalne z Bobowej. Jak szacują nauczyciele oraz dyrektorzy, szkoły średnie w naszym mieście odwiedziło kilkuset gimnazjalistów chcących zapoznać się z ofertą programową.

Każda ze szkół przygotowała na ten dzień specjalne stoiska, na których uczniowie z poszczególnych profili kształcenia prezentowali, czego potencjalny kandydat może się nauczyć w szkole, jak może miło i wesoło spędzić czas w szkole oraz jakie zajęcia i projekty dodatkowe czekają na przyszłych uczniów. Nie zabrakło także ciekawych występów artystycznych – muzycznych i kabaretowych, przygotowanych przez obecnych wychowanków szkół.

– Dzień otwarty to jest dzień najważniejszy w życiu każdej szkoły – komentuje Barbara Wołkowicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. – Podczas tegorocznego Dnia Otwartego w naszej szkole było około 500 gimnazjalistów. Byli to uczniowie z gimnazjów z Bobowej, Brzanej, Siedlisk, Brunar, Uścia Gorlickiego, Stróż, Szalowej, Bruśnika, Białej Niżnej, Krużlowej, Cieżkowic, Siołkowej i Lipnicy Wielkiej. Myślę, że tegoroczna oferta jest bardzo atrakcyjna, bo są to zawody poszukiwane na rynku pracy. Nasza młodzież przygotowała wiele, przedstawień teatralnych, występów, jak również konkursów tematycznych. Przedstawiła także tą ofertę w formie multimedialnej. Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za przybycie na nasz Dzień Otwarty. Mam nadzieję, że nasza szkoła i nasi uczniowie wywarli na was pozytywne wrażenie i zdecydujecie się na dalszą edukację w naszej szkole. Serdecznie zapraszam! – podsumowuje dyrektorka.

O kulisach przygotowań wydarzenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących opowiada jej dyrektor Tadeusz Rak: – Dzień Otwarty przygotowała w zasadzie samodzielnie młodzież naszej szkoły. Prezentowała swoje umiejętności muzyczne i teatralne, matematyczne, w laboratorium chemicznym oraz w pracowni biologicznej. Równocześnie gimnazjaliści mieli możliwość zobaczenia przygotowanych przez uczniów technikum możliwości kształcenia zawodowego. Zarówno w kierunkach gastronomiczno-hotelarskich, jak i organizacji reklamy czy kelnera. Była także możliwość porozmawiania z nauczycielami i  uczniami.

Jak się dowiadujemy potencjalni kandydaci pytali głównie o zajęcia pozalekcyjne, możliwość rozwoju artystycznego, wyjazdów, praktyki zawodowe a przede wszystkim o szczegóły toku nauczania w konkretnych profilach kształcenia.

Parę osób pytało o możliwość kontaktów z uczelniami – dopowiada Tadeusz Rak. – Akurat mamy z trzema uczelniami podpisane umowy, więc mieliśmy okazję przybliżyć tę tematykę. (…) Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z tą ofertą ale wybór oczywiście należy do nich – kończy zapraszając uczniów w progi swojej szkoły dyrektor.

A co przygotowały w swojej ofercie szkoły ponadgimnazjalne?

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
Liceum:
– klasa inżynieryjno–informatyczna (przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka)
– klasa medyczno–sportowa (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język obcy)
– klasa ekonomiczno–menadżerska (przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia, język obcy)
– klasa dziennikarsko–turystyczna (przedmioty rozszerzone: język polski, geografia, WOS)

Technikum:
– Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
– Technik Organizacji Reklamy
– Technik Hotelarstwa
– Kelner

Szkoła Policealna:
– Technik informatyk
– Technik rachunkowości

Więcej informacji na stronie internetowej www.zso.bobowa.eu
Profil na facebooku

Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej
Technikum:

– Technik Informatyk
– Technik Ekonomista
– Technik Usług Fryzjerskich
– Technik Pojazdów Samochodowych

Zasadnicza Szkoła Wielozawodowa:
– Dekarz
– Stolarz
– Krawiec
– Mechanik Samochodowy

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
– Sprzedawca
– Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Szkoła Policealna

– Technik administracji
– Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Więcej informacji na stronie internetowej www.zsz.bobowa.pl
Kanał na Youtube
Profil na facebooku

Obszerna relacja z Dnia Otwartego znajduje się w poniższym materiale filmowym oraz fotograficznym, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!


fot. Aneta Bogusz/Jacek Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)