Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

IV Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej rozstrzygnięty!

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną sobotę, 23 kwietnia br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się IV Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek o Puchar Burmistrza Bobowej. Głównym celem turnieju jest popularyzacja piłki siatkowej w społeczności lokalnej.

Wydarzenie miało również na celu, zachęcić dziewczęta gimnazjów do sportowego trybu życia. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn z regionu Pogórza i Beskidu. Organizacją turnieju zajęli się: Burmistrz Bobowej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Zespół Szkół nr 1 w Bobowej, MKS Podkarpacie Bobowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej oraz Bank Spółdzielczy w Grybowie oddział w Bobowej.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali kilka minut po godzinie 9 dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Adam Urbanek w towarzystwie: wicestarosty Powiatu Gorlickiego Jerzego Nalepki, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Tabisia, dyrektora ZSO Tadeusza Raka i wicedyrektor ZSZ Beaty Król.

Po zaciętej ale radosnej walce, ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1 miejsce – Bobowa 1
2 miejsce – Biała Niżna
3 miejsce – Gromnik
4 miejsce – Stróże
5 miejsce – Siedliska 1
6 miejsce – Moszczenica
7 miejsce – Łużna 1
8 miejsce – Brzana
9 miejsce – Siedliska 2
10 miejsce – Bobowa 3 SP
11 miejsce – Stróżna SP
12 miejsce – Ciężkowice
13 miejsce – Bobowa 2
14 miejsce – Bobowa 4
15 miejsce – Łużna 2 SP

Skład zwycięskiej drużyny z Bobowej:

  1. Mucha Julia
  2. Jaworecka Patrycja
  3. Król Diana
  4. Wojtaczka Natalia
  5. Witek Weronika
  6. Łaś Zuzanna

Zespoły za miejsca 1-8 otrzymały puchary, zaś zawodniczki, które znalazły się na podium dodatkowo medale. Wszystkim drużyn wręczono pamiątkowe dyplomy.   Wśród nagród znalazły się również statuetki dla najlepszych dziewczyn. Ich fundatorem byli organizatorzy, zaś wręczenia dokonali wicestarosta powiatu gorlickiego, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej oraz wicedyrektor ZSO w Bobowej.

Nagrodzone zawodniczki:
Najmłodsza zawodniczka – Buraś Weronika
Najlepsza atakująca – Zięba Natalia
Najlepsza zagrywająca – Król Wiola
Najlepsza przyjmująca – Mucha Julia
Najlepsza rozgrywająca – Witek Weronika
Najlepsza zawodniczka – Król Diana

Wyróżniające zawodniczki:
1. Gromnik – Pruchnicka Aneta
2. Moszczenica  -Dąbrowska Oliwia
3. Stróżna – Durałek Arleta
4. Łużna 2 – Burkot Kamila
5. Biała Niżna – Kostecka Paulina
6. Bobowa 2 – Motyka Martyna
7. Bobowa 3 – Rudolphi Maria
8. Brzana – Maciaszek Kinga
9. Łużna 1 – Rafa Anna
10. Bobowa 4 – Warzecha Alicja
11. Siedliska 2 – Gąsior Patrycja
12. Stróże – Kuk Katarzyna
13. Siedliska 1 – Sarkowicz Sylwia
14. Ciężkowice – Uchwał Katarzyna
15. Bobowa 1 – Jaworecka Patrycja

Turniej staje się pewną tradycją – komentuje Adam Urbanek współorganizator turnieju. – Wymyśliliśmy go 4 lata temu i robimy go za bardzo nieduże pieniądze. Pomaga nam w tym gmina, starostwo oraz sponsorzy przekazując fundusze na medale i puchary. Pomoc finansową uzyskujemy też ze strony szkół średnich, które przy okazji promują swoje oferty kształcenia. W minionym turnieju mogliśmy obejrzeć dużo bardzo ładnej gry, udział wzięło aż 15 drużyn. Poziom był zróżnicowany, później się to wszystko spolaryzowało i mniej więcej się drużyny poziomem dostosowały się do siebie. W finale była bardzo zacięta walka. Przez chwilę wydawało się, że tegoroczną edycję wygra Gromnik, który ostatecznie zajął 3 miejsce. Najważniejszy, jak mawiał Pierre de Coubertain, jest udział. Przewagą naszego obiektu jest niewątpliwie to, że pod jednym dachem możemy urządzić 4 boiska. Nie ma tego nikt w powiecie gorlickim, nie ma także powiat nowosądecki. Póki co nie znalazłem szkoły w Małopolsce, która dysponowałaby takimi warunkami.

Organizatorzy Beskidzko-Pogórzańskiego Turnieju Piłki Siatkowej spodziewają się, że za rok może zgłosić się aż 20 drużyn. W takim przypadku planują włączenie dwóch sal gimnastycznych: z liceum oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Rywalizacja tak dużej ilości zawodniczek, pomaga w tym aby młode dziewczyny mogły nie tylko obserwować grę koleżanek ale również z nimi się zmierzyć. Różnorodność poziomu gry zapewniają drużyny z trzech powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego oraz tarnowskiego. W tym roku, trzy miejscowości zdecydowały się na wystawienie zespołów składających się z uczniów szkół podstawowych, były to Łużna, Bobowa oraz Stróżna.

fot. Aneta Bogusz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy