Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mieszkańcy Siedlisk i Sędziszowej modli się za Ojczyznę z okazji Chrztu Polski

Autor: Łukasz Augustyn
W czwartek ubiegłego tygodnia (tj. 14.04.br) w kościele rektoralnym pw. św. Mikołaja w Siedliskach została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Parafianie oraz ksiądz Jacek Kupiec, poprzez nabożeństwo chcieli uczcić rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski. Wśród dekoracji kościoła nie zabrakło elementów patriotycznych oraz wyróżniającego wystroju chrzcielnicy symbolizującego Chrzest Polski.

Przyjęcie chrześcijaństwa przez Mieszka I rozpoczęło prawdziwą historię naszego kraju. Na przestrzeni wielu lat nasze państwo napotykało trudności oraz momenty chwały. Nasz kraj to nie tylko cała powierzchnia Polski wyznaczona na mapach, ale również nasza lokalna społeczność taka jak miejscowość, gmina czy powiat. To właśnie od takiego, małego skupiska ludzi początki wzięło nasze państwo i z tej okazji mieszkańcy Siedlisk i Sędziszowej modlili się wspólnie w kościele Św. Mikołaja w Siedliskach za lata opieki Bożej nad Polską oraz o łaski na nadchodzące lata. Uroczystą Mszę Św. celebrował ks. rektor Jacek Kupiec.

– Ksiądz rektor zawsze pamięta o mszach świętych z okazji świat państwowych i kościelnych. W czwartek, została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji ojczyzny oraz poległych za nią. Modliliśmy się także za naszą gminę z okazji rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski oraz wspólnoty modlącej się przy kościele Św. Mikołaja w Siedliskach. – informuje Stanisław Tabiś sołtys Sędziszowej oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. – Nasze parafialne uroczystości rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej połączonej z modlitwą do pocztu Polskich Świętych od Św. Wojciecha do Jana Pawła II. Odśpiewaliśmy także patriotyczne pieśni. Przybyli na tą mszę świętą mieszkańcy byli bardzo pozytywnie nastawieni. Warto dodać, że lokalna społeczność z zadowoleniem przyjmuje inicjatywy ks. rektora Jacka Kupca bowiem dzięki nim jeszcze bardziej zawiązuje się wspólnota modlących ale i pracujących przy naszym rektoralnym kościele. 

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy