Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Obchody Dnia Ziemi w Sędziszowej

Autor: Łukasz Augustyn
Dzień 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Ziemi. Tegoż dnia szczególny nacisk kładziony jest na propagowanie ekologii, naukę dbałości o środowisko naturalne oraz naukę zasad prawidłowego odżywiania się.

Ideały, które przyświecały twórcą Dnia Ziemi okazały się bardzo bliskie uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, która już po raz kolejny zorganizowała lokalne odchody tego ważnego święta.

Kluczowym elementem odchodów tegorocznego Dnia Ziemi w Sędziszowej okazała się degustacja smacznych i zdrowych sałatek oraz dietetycznych przekąsek przygotowanych przez uczniów wszystkich klas pod opieką pań wychowawczyń. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Maria Bartoszek, która przybliżyła dzieciom jak ważną rolę w ich życiu odgrywa właściwie zbilansowana dieta.

Następnie uczniowie klasy V i VI biorący udział w projekcie „Trzymaj formę” zaznajomili zebranych z zasadami właściwego odżywiania się oraz przygotowywania pełnowartościowych posiłków. Wspólnie zjedzony posiłek stał się okazją do rozmowy na temat ważnych tematów, m.in. niebezpiecznego azbestu, który wciąż zalega na dachach wielu gospodarstw rolniczych. Uczniowie otrzymali materiały, które wyjaśniają w jaki sposób korzystając z dofinansowania w Urzędzie Gminy, można się go bezpłatnie pozbyć.

Całość odchodów Dnia Ziemi zakończyła kolejna już w tym roku szkolnym akcja sprzątania Sędziszowej. Uczniowie klasy IV i V pod opieką pani wychowawczyni uprzątnęli śmieci zalegające na poboczu drogi oraz zadbali o pomnika na lokalnym cmentarzu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy