Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przeniosą powiat do Bobowej? Jest nawet koncepcja budynku starostwa

Autor: Mateusz Książkiewicz
Według pozyskanych przez nasz portal informacji, Urząd Marszałkowski oraz Urząd Wojewódzki prowadzą konsultacje w zakresie ewentualnej zmiany stolicy powiatu gorlickiego. Pomysł lobbuje kilku prominentnych polityków oraz działaczy partii rządzącej.

Zdaniem urzędników, utworzenie siedziby powiatu w Bobowej zbliżyłoby gorlickie ziemie do Krakowa. Czas dojazdu z nowej stolicy powiatu do Krakowa spełniałby europejskie normy 1 godziny, a to zostało sprawdzone tuż po wybudowaniu obwodnicy Siedlisk i Sędziszowej. Byłaby to szansa dla wschodniej ściany województwa, nazwanej przez jednego z parlamentarzystów podczas kampanii wyborczej jako Małopolski “C”, jako tej najgorszej w gradacji.

Bobowski samorząd to wzór dobrego zarządzania dla wielu innych jednostek. Nie bez kozery, miejscy radni na czele z burmistrzem podejmują się wielomilionowych inwestycji majątkowych, których nawet powiat zazdrości. Do Gorlic pociągi jeżdżą od święta, dzisiaj wielkim wydarzeniem będzie przyjazd pociągu pasażerskiego z Rzeszowa do centrum miasta Gorlice a przecież Bobowa jest przy głównym szlaku kolejowym i na dodatek posiada dwie stacje. Zdaniem wielu mieszkańców powiatu, gdyby starostwo zostało przeniesione do Bobowej żyłoby się lepiej. Plany podobają się również innym włodarzom, którzy w przypadku zmian mieliby ochotę dołączyć swoje gminy do powiatu gorlickiego.

Nowe starostwo umiejscowione byłoby w budynku jednej ze szkół średnich, do których co raz mniej uczęszcza młodzieży. Nieoficjalnie mówi się o budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, które jest obecnie w lepszym stanie niż ZSZ. Walorem byłoby też położenie obok pięknie wyremontowanego dworku Długoszowskich.

Słowem komentarza: Był to oczywiście żart primaaprilisowy jednak i w nim znalazła się odrobina prawdy. Na szczęście 1 kwietnia to dzień kiedy bez kompleksów możemy pomarzyć czy też pokazać wady i zalety bez skrupułów. 

fot. ilustracyjne

mIMG_2917_prima

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy