Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Remis juniorów z wiceliderem w Korzennej!

Remisem 1:1 zakończył się wtorkowy (19 kwietnia br.) wyjazdowy mecz juniorów KS-u Bobowa przeciwko wiceliderowi I ligi ULKS Korzenna. Bobowianie już od samego początku spodziewali się ciężkiej przeprawy z wiceliderem, z którym na jesień ub.r. przegrali aż 0:5.

Tym razem, mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Po upływie kilkunastu minut od pierwszego gwizdka arbiter słusznie wyrzucił z boiska bramkarza Korzennej Tomasza Dźwigniewskiego, który odbił piłkę ręką za polem karnym. Sytuacja ta miała ogromne znaczenie dla przebiegu tego spotkania, bowiem dzięki niej bobowscy piłkarz uwierzyli, że mają szanse powalczyć o punkty. Zawodnicy KS Bobowa grali twardo, co w efekcie końcowym przyniosło kilka żółtych kartek. Kibice Korzennej mogli czuć się rozczarowani, napastnicy miejscowego klubu mieli spore trudności ze sforsowaniem defensywy gości. Dodatkowo gospodarzom ciężko było skonstruować dobrą akcję, a gdy się już udało na ich drodze stał bramkarz bobowskiej drużyny Arkadiusz Barczyk.

Worek z punktami, otworzył Filip Świątański w 51 minucie. Dzięki pierwszej bramce bobowianie jeszcze mocniej uwierzyli w siłę swojego zespołu. Momenty wstępnej radości z ewentualnego zwycięstwa zgasił tuż przed końcem meczu zawodnik ULKS Korzenna Konrad Krasiński. Gol dla gospodarzy zawodnik ten zdobył dzięki rzutowi wolnemu, precyzyjnie wymierzona piłka, przeszła nad murem KS Bobowa a następnie przy samym słupku wpadła do bramki.

Żółtymi kartkami w meczu zostali ukarani: Dawid Sorota, Jacek Kieroński, Filip Świątański oraz Dawid Gerlak.