Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strefa ekonomiczna? W III kwartale poznamy konkrety (TV)

29.04.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Około 12 ha położonych w gminie Bobowa, w sąsiedztwie ul. Zielonej oraz drogi wojewódzkiej nr 981 będzie miało szansę stać się atrakcyjnym terenem dla potencjalnych inwestorów. Korzyści z utworzenia strefy ekonomicznej są ogromne a mogą być jeszcze większe gdy teren ten będzie miał dodatkowy przedrostek "specjalna".

O początkach oraz aktualnym stanie przygotowań do utworzenia strefy opowiada burmistrz Bobowej Wacław Ligęza: – Dużo staranności włożyliśmy, aby przygotowania dotyczące organizacji strefy aktywności gospodarczej były wykonane we właściwym czasie. Nadal też czynimy zabiegi o to, żeby w ramach tej strefy powstała specjalna strefa ekonomiczna. Na dzień dzisiejszy mamy na ukończeniu program funkcjonalno – użytkowy i przygotowujemy się do wykonania projektu na całą strefę. Przypomnę, że jest to powierzchnia około 12 ha. Po stronie gminy prace projektowe i potem jeśli chodzi o samo wykonanie będą polegały na przygotowaniu dróg wewnętrznych i uzbrojenie tej strefy we wszystkie media, które są niezbędne do funkcjonowania potencjalnych zakładów pracy. Oczywiście będzie zorganizowany wjazd na strefę, będą wykonane rożnego rodzaju odwodnienia, pozwolenia wodno – prawne, ciągi związane z doprowadzeniem prądu, gazu, ścieków oraz wód opadowych i sanitarnych.

Ważne jest to, że ogłoszony nabór został już w części zrealizowany, bo złożyliśmy w stosownym czasie fiszkę, czyli ten można powiedzieć taki pierwszy wniosek, który będzie decydował o tym, czy się nasza gmina zakwalifikuje do dalszej oceny. Teraz w najbliższym czasie będzie oczywiście sporządzony i podpisany odpowiedni akt notarialny z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa na te obszary strefy, które staną się własnością gminy. Natomiast później będą już dokonywane przetargi przez Agencję Nieruchomości. Jest duża szansa, że strefa ta zostanie właściwie przygotowana i będzie się być może cieszyć zainteresowaniem. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorcy dopytują o grunty w Bobowej, wykazują zainteresowanie, a takim dowodem na to wszystko myślę będzie to jeśli złożą stosowne listy intencyjne czy też wnioski o to, żeby zapewnić im ten grunt i że wyrażają poważne zainteresowanie zakupem ziemi pod swoją działalność.

Skoro ta fiszka została już złożona myślę, że właściwy nabór będzie za około miesiąc. Jego rozstrzygniecie z kolei też może potrwać przynajmniej te 2 miesiące, czyli zakładam, że w III kwartale powinno być już wszystko wiadomo, czy strefa w gminie Bobowa zostanie utworzona i czy otrzymamy dofinansowanie. Jeśli tak by się stało, jeśli wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony, to kolejnym etapem będzie przystąpienie do przetargów na sprzedaż gruntów

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)