Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie z Sędziszowej zwiedzili Komendę PSP w Gorlicach

Autor: Łukasz Augustyn
O tym jak ciężka, odpowiedzialna i zarazem bardzo ważna jest praca strażaka, przekonać się mogli uczniowie klas II – VI ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej podczas wycieczki do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, zorganizowanej 8 kwietnia. Głównym celem, jaki przyświecał temu spotkaniu było nie tylko zapoznanie dzieciaków z tajnikami pracy strażaka, ale także uświadomienie ich w sposobach działania w razie realnego zagrożenia pożarem. Na samym początku uczniowie wraz z opiekunami wycieczki - Marią Bartoszek, dyrektorem szkoły oraz dwójką nauczycieli – Grażyny Marszał i Joanny Rutki obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowaną prezentację multimedialną, którą wzbogaciło wystąpienie Dariusza Surmacza, zastępcy komendanta SP w Gorlicach. W czasie swego wystąpienia opowiedział zgromadzonym o charakterze swej pracy oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych, z którymi strażacy zmagają się w czasie służby. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, że strażacy oprócz walki z ogniem zajmują się także innymi działaniami ratowniczymi w przypadku skażeń chemicznych ekologicznych, udzielają pomocy z zakresu ratownictwa medycznego, na wysokościach, pod wodą, czy w interweniują w przypadku budynków grożących katastrofą budowlaną. Nie lada gratką dla zgromadzonych była możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego z towarzyszącymi temu opowieściami strażaków o sposobach posługiwania się nimi oraz sytuacjach, w których są one przez nich używane. Największe zainteresowanie wzbudziły u uczniów poduszki powietrzne, które służą strażakom do przenoszenia ciężkich przedmiotów oraz pokaz użycia tradycyjnego węża strażackiego. Oprócz wyposażenia wozu strażackiego, uczniom zaprezentowany został także strój strażacki, który używany jest w przypadku gaszenia pożarów. Podobno w dzieciństwie wielu z nas marzyło o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. Być może również wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Sędziszowej są takie osoby? A może właśnie po tym spotkaniu takie pasje się w nich obudzą? Kto wie. Niemniej jednak uczniowie jak i obecni na wycieczce pedagodzy byli pod wrażeniem pokazu jak i wdzięczni za okazane zaangażowanie i serdeczne przyjęcie. W ich imieniu serdecznie dziękujemy strażakom ze Straży Pożarnej w Gorlicach. [gallery link="file" ids="130134,130135,130136,130137,130138,130139,130140,130141,130142,130143,130144,130145"]

O tym jak ciężka, odpowiedzialna i zarazem bardzo ważna jest praca strażaka, przekonać się mogli uczniowie klas II – VI ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej podczas wycieczki do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, zorganizowanej 8 kwietnia.

Głównym celem, jaki przyświecał temu spotkaniu było nie tylko zapoznanie dzieciaków z tajnikami pracy strażaka, ale także uświadomienie ich w sposobach działania w razie realnego zagrożenia pożarem. Na samym początku uczniowie wraz z opiekunami wycieczki – Marią Bartoszek, dyrektorem szkoły oraz dwójką nauczycieli – Grażyny Marszał i Joanny Rutki obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowaną prezentację multimedialną, którą wzbogaciło wystąpienie Dariusza Surmacza, zastępcy komendanta SP w Gorlicach. W czasie swego wystąpienia opowiedział zgromadzonym o charakterze swej pracy oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych, z którymi strażacy zmagają się w czasie służby. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, że strażacy oprócz walki z ogniem zajmują się także innymi działaniami ratowniczymi w przypadku skażeń chemicznych ekologicznych, udzielają pomocy z zakresu ratownictwa medycznego, na wysokościach, pod wodą, czy w interweniują w przypadku budynków grożących katastrofą budowlaną.

Nie lada gratką dla zgromadzonych była możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego z towarzyszącymi temu opowieściami strażaków o sposobach posługiwania się nimi oraz sytuacjach, w których są one przez nich używane. Największe zainteresowanie wzbudziły u uczniów poduszki powietrzne, które służą strażakom do przenoszenia ciężkich przedmiotów oraz pokaz użycia tradycyjnego węża strażackiego. Oprócz wyposażenia wozu strażackiego, uczniom zaprezentowany został także strój strażacki, który używany jest w przypadku gaszenia pożarów.

Podobno w dzieciństwie wielu z nas marzyło o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. Być może również wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Sędziszowej są takie osoby? A może właśnie po tym spotkaniu takie pasje się w nich obudzą? Kto wie. Niemniej jednak uczniowie jak i obecni na wycieczce pedagodzy byli pod wrażeniem pokazu jak i wdzięczni za okazane zaangażowanie i serdeczne przyjęcie. W ich imieniu serdecznie dziękujemy strażakom ze Straży Pożarnej w Gorlicach.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy