Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Stróżnej czyta się dzieciom

Autor: Łukasz Augustyn
Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Stróżnej w dniu 13 kwietnia br. odbyło się spotkanie z cyklu „Dziadkowie czytają dzieciom”. Motywem przewodnim piątej edycji wydarzenia były słowa Ojca Świętego „Do ciebie wołam człowieku”. Gościem spotkania była Katarzyna Ćwiklik – aktualnie babcia, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, niegdyś pedagog szkolny.

Prelegentka jest także mamą szkolnego logopedy – Renaty Ćwiklik o czym poinformował zebranych, na samym początku, dyrektor szkoły – Andrzej Płaziński. Plakaty stanowiące dekorację, zostały użyczone przez mieszkańca Stróżnej – Henryka Sarkowicza.

Całe spotkanie, ze względu na niedawno obchodzoną 11 rocznicę śmierci, a także ze względu na zbliżające się rocznice kanonizacji i beatyfikacji, zostało poświęcone osobie i twórczości św. Jana Pawła II. Nie przypadkowa była też przy tym, sama data dzienna spotkania, ponieważ jak wiadomo, w kościołach 13 dnia każdego miesiąca odprawiane są nabożeństwa fatimskie upamiętniające zamach na św. Karola Wojtyłę, które miało miejsce 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra w Rzymie.

Zebrani w sali uczniowie mogli usłyszeć fragmenty książek autorstwa Małgorzaty Skowrońskiej i księdza Roberta Nęcka, które mówiły o życiu i nauczaniu Papieża Polaka. Dla klas 0-III prelegentka Katarzyna Ćwiklik, wybrała książkę pt.: „Jak być dobrym człowiekiem. Jan Paweł II dzieciom”, natomiast dla klas IV-VI odczytała fragmenty „Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci”.

Dzięki nim uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat Ojca Świętego, jego życia, głoszonych przez niego maksym oraz wyznawanych wartości. Przekonali się, że był on tak naprawdę takim samym człowiekiem, jak każdy z nich, co pokazało im, że podążając jego śladami w życiu mogą stać się w pewien sposób świętymi, tak jak On. Wybranie takiego tematu miało też za zadanie pokazać, że św. Jan Paweł II, jako nasz rodak powinien i jest nam szczególnie bliski, dlatego też powinniśmy wsłuchiwać się w jego słowa i kierować się wyznawanymi przez niego wartościami, które zawarł w swym własnym dekalogu wzorowanym na 10 przykazaniach. Szczególnie bliskie powinno zaś być dla nas hasło „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”, które okazuje się być równie istotne w życiu osobistym, rodzinnym czy też szkolnym.

Na zakończenie spotkania wszyscy gromadzeni odmówili modlitwę wstawienniczą skierowaną do św. Jana Pawła II oraz zaśpiewali jego ukochaną „Barkę”.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy