Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Za komiks uzyskała drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie

Autor: Dominik Gębarowski
Kinga Nowak mieszkanka Bobowej a zarazem uczennica I klasy Technikum Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zajęła II miejsce w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Młodzieży Szkolnej pt. "Mój Las". Swoją pracę w postaci komiksu przedstawiającego siłownię na świeżym powietrzu wykonała pod opieką nauczycielki Grażyny Kurzawy.

Uczniowie z ZSO w Bobowej, wśród których znalazła się Kinga Nowak wykonywali prace na konkurs pt. „Las – moja naturalna siłownia”. Ich opiekunem była nauczycielka Grażyna Kurzawa. Celem konkursu było udowodnienie, że treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamknięciu. Nagrodzona praca Kingi wymagała od niej ogromnego wkładu pracy. Uroczyste wręczenie wyróżnień i dyplomów odbędzie się 3 czerwca 2016 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Do konkursu przystąpiłam za sprawą Pani Grażyny Kurzawy, która dostrzegła to, że lubię rysować i podobały się jej moje prace jakie wykonywałam do gazetki szkolnej – mówi Kinga Nowak uczennica ZSO w Bobowej. Moje prace cieszą się dużym zainteresowaniem, czego odzwierciedleniem jest chociażby Instagram. Głównie rysuje osoby popularne, które następnie widząc moje prace, dodają je u siebie na profilach. Cieszę się z II miejsca, przygotowanie pracy trwało kilka miesięcy, zdarzyło się mi nawet zarwać kilka nocy.”

„Co roku staramy się uczestniczyć w tego typu konkursach, a także w kolejnych edycjach konkursu „Mój Las”, który ma trzy etapy – informuje Grażyna Kurzawa nauczyciel biologii w ZSO Bobowa.  Pierwszy to etap szkolny, etap okręgu w Nowym Sączu i następnie etap centralny w Warszawie. Tematyką tegorocznego konkursu był „Mój Las, jako siłownia naturalna”.

„Zawsze bardzo cieszę się, jeśli uczniowie osiągają jakieś sukcesy. W tym wypadku Kinga Nowak, która jakby nie było otrzymała drugą nagrodę w swojej kategorii wiekowej, w konkursie młodzieży szkolnej ma dla mnie ogromne znaczenie. – komentuje Tadeusz Rak dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Jestem dumny z tego powodu. Jestem również bardzo wdzięczny nauczycielowi pod kierunkiem, którego praca była wykonywana. Należy pamiętać, że nauczyciel również ma swój wkład w przygotowaniu pracy. Jestem bardzo wdzięczny i cieszę się przede wszystkim z tego, że uczennica pierwszej klasy osiągnęła tak wysokie miejsce.”

Fotografie i rysunki: Kinga Nowak

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy