Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bus 500+ odwiedził Bobową. Jak miejscowy samorząd radzi sobie z wypłatami?

Autor: Łukasz Kieroński
W ostatnim czasie (tj. 20 maja br.) mieszkańców gminy Bobowa odwiedzili pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, którzy przyjechali do naszego miasta busem 500+ by promować oraz tłumaczyć nie dawno wdrożony program rządowy.

Bus 500+, który jeździ po miastach Małopolski od 1 kwietnia 2016 roku był świetną okazją do rozwiania wątpliwości dotyczących programu 500+. Można było podejść porozmawiać lub wypytać pracowników Urzędu Wojewódzkiego o wątpliwe kwestie. Postanowiliśmy się jednak przyglądnąć temu jak Urząd Miejski a dokładniej Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobowej radzi sobie z przyjmowaniem i wypłacaniem środków.

Gmina Bobowa jako jedyna w powiecie gorlickim wydała 100% decyzji z liczby złożonych dotychczas wniosków. Ogółem liczbę uprawnionych do pomocy szacuje się na 2200. Na ten moment wnioski złożyło 861 osób i tyle też samo osób otrzymało decyzje. Kwota wypłaty sięgają łacznie prawie 690 tysięcy złotych.

– Bardzo się cieszę, że w naszej gminie projekt ten udało się wdrożyć sprawnie i skutecznie – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Jest to zasługa pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowej, którzy realizują to zadanie. Staram się to nadzorować i kontrolować ponieważ ma to bardzo ważny wymiar społeczny. Jesteśmy na tą chwilę jedyną gminą w powiecie, która przyjęła taką samą ilość wniosków i wydała dokładnie taką samą ilość decyzji. To świadczy o rzetelnym i skutecznym działaniu, dzięki czemu nie ma oczekiwania na wpłatę pieniędzy. Cieszy mnie również wyrozumiałość mieszkańców, przez co sam proces ubiegania się o środki nie był obarczony staniem w kolejce. Myślę, że jesteśmy dobrym wzorem dla innych samorządów. 

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy