Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Goście specjalni czytali książki bobowskim uczniom

Autor: Łukasz Kieroński
Z okazji corocznego Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczynającego Tydzień Bibliotek (8-15 maja) w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej zorganizowano całodniowe spotkanie z książką.

Wydarzenie, na które zaproszono gości specjalnych odbyło się 10 maja a towarzyszyła mu wystawa prac uczniów: “Klasowe Bestsellery książkowe”, “Książki naszych rodziców”, “Bestsellery Lokalne”.

Książki czytali dzieciom:

Dyrektor Adam Urbanek (kl. VI – “Jagiełło pod prysznicem”)
Bogdan Krok (kl.V – “Bon czy ton”)
Siostra Rozaria (kl. I – “Szelmostwa Lisa Witalisa”)
Barbara Kowalska (kl. III – “Zezia i Giler”)
Antoni Durlak (kl. II – “Szelmostwa Lisa Witalisa”)
Teresa Groń (kl. IV – “Bon czy ton”)

Podczas spotkania Koło Przyjaciół Biblioteki zaprezentowało widzom przedstawienie pt. “Zamieszanie w krainie bajek”. Podsumowano także konkurs szkolny pt.:”WIELKIE BAJKOPISANIE”. Opiekunkami spotkanie, były bibliotekarki: Wiesława Tarasek, Barbara Pater, Halina Fyda, Dorota Gorgosz i Agata Jankowska.

Warto wspomnieć, że w obecnym roku szkolny placówka ZS nr 1 Bobowej przystąpiła do programu “Książki naszych marzeń”. Dzięki środkom zewnętrznym w tym wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Bobowej możliwy był zakup pozycji książkowych na kwotę 2 712,50 zł.  Bibliotekarze po konsultacji z dziećmi i młodzieżą zakupili 181 nowych woluminów, książki te cieszą się ogromną popularnością i zachęcają do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej.

źródło: ZS nr 1 w Bobowej
fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy