Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Interesują Cię odnawialne źródła energii? Zgłoś się do gminy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Burmistrz Bobowej informuje, że Gmina Bobowa wspólnie ze Związkiem Gmin Ziemi Gorlickiej podjęła starania o pozyskanie dofinansowania na realizację działań związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz modernizację kotłowni wraz z wymianą pieca.

Możliwość ta wynika z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Poddziałania 4.1.1, 4.4.2 oraz 4.4.3.

Na działania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych np. fotowoltaika lub pompy ciepła przewidziano dofinansowanie do wysokości 60 % kosztów kwalifikowanych, natomiast na działania związane z wymianą źródeł ciepła tj. modernizację kotłowni kwota dofinansowania wynosi do 8 000,00 zł.

Z uwagi na planowane terminy naboru wniosków prosimy o wypełnienie oraz złożenie kompletnie wypełnionej „deklaracji” do Urzędu Miejskiego ( pok. nr 4) w terminie do dnia 9 czerwca br. Szczegółowych informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 18, 19, 20 oraz pod nr telefonu (18) 35­14­300 wew. 25, 27, 36, 37.

Przypomnijmy to nie pierwsze działanie bobowskiego samorządu w zakresie promowania odnawialnych źródeł energii. W październiku ubiegłego roku zakończono instalację ogniw fotowoltaicznych na 20-kilku budynkach w gminie Bobowa w ramach prosumenckiego programu (czytaj: Mieszkańcy gminy Bobowa mają prąd za darmo!)

fot. ilustracyjne (ogniwa fotowoltaiczne na budynku oczyszczalni ścieków w Siedliskach/Bobowej)
mIMG_5641

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy