Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Interesują Cię odnawialne źródła energii? Zgłoś się do gminy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Burmistrz Bobowej informuje, że Gmina Bobowa wspólnie ze Związkiem Gmin Ziemi Gorlickiej podjęła starania o pozyskanie dofinansowania na realizację działań związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz modernizację kotłowni wraz z wymianą pieca.

Możliwość ta wynika z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Poddziałania 4.1.1, 4.4.2 oraz 4.4.3.

Na działania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych np. fotowoltaika lub pompy ciepła przewidziano dofinansowanie do wysokości 60 % kosztów kwalifikowanych, natomiast na działania związane z wymianą źródeł ciepła tj. modernizację kotłowni kwota dofinansowania wynosi do 8 000,00 zł.

Z uwagi na planowane terminy naboru wniosków prosimy o wypełnienie oraz złożenie kompletnie wypełnionej „deklaracji” do Urzędu Miejskiego ( pok. nr 4) w terminie do dnia 9 czerwca br. Szczegółowych informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 18, 19, 20 oraz pod nr telefonu (18) 35­14­300 wew. 25, 27, 36, 37.

Przypomnijmy to nie pierwsze działanie bobowskiego samorządu w zakresie promowania odnawialnych źródeł energii. W październiku ubiegłego roku zakończono instalację ogniw fotowoltaicznych na 20-kilku budynkach w gminie Bobowa w ramach prosumenckiego programu (czytaj: Mieszkańcy gminy Bobowa mają prąd za darmo!)

fot. ilustracyjne (ogniwa fotowoltaiczne na budynku oczyszczalni ścieków w Siedliskach/Bobowej)
mIMG_5641

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy