Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Juniorzy z trzema punktami, Glinik na kolanach!

Tego się nikt nie spodziewał. W 22 kolejce, którą rozegrano tydzień temu - 7 maja br. KS Bobowa na własnym terenie pokonała wynikiem trzecią drużynę w tabeli - Glinik Gorlice, wynikiem 3:1.

Nim zapanowała późniejsza radość wśród bobowskich piłkarzy, to właśnie goście otworzyli wynik spotkania w 14. minucie pierwszej połowy, kiedy na łopatki położyli obronę Bobowej a dokładniej strzał Arkadiusza Jarowieckiego. Swoje prowadzenie, Glinik utrzymywał aż do gwizdka oznajmującego przerwę.

To właśnie chwila oddechu zmotywowała piłkarzy KS-u. W drugiej części spotkania obie ekipy były nastawione na ataki, goście siali zagrożenie szczególnie po stałych fragmentach gry, ale żaden ze strzałów nie mógł zaskoczyć świetnie broniącego bramkarza Bobowej.

Zabawna okazała się sytuacja do której doszło w 52 minucie – obrońca Glinika chciał wycofać piłkę do bramkarza, ten jednak przypadkowo przepuścił piłkę, która ostatecznie wpadła do siatki. Moment ten pozytywnie wpłynął na morale podopiecznych Krzysztofa Flądry, Bobowianie coraz częściej pojawiali się przy piłce. Wola walki zaowocowała golem gospodarzy w 82 minucie po fantastycznej akcji napastnika Wagnera Krystiana. Swoją przewagę KS Bobowa zwiększyła w 93 minucie z rzutu karnego na 3:1, a strzelcem bramki był Arkadiusz Barczyk.

Tym samym piękne widowisko mogli oglądać kibice i fani KS Bobowa a zdecydowany faworyt spotkania – Glinik Gorlice został pokonany.