Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mali artyści na deskach bobowskiej „Koronki”

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną środę 27 kwietnia br. na Sali widowiskowej Koronka odbyła się III edycja przeglądu grup teatralnych z przedszkoli samorządowych z terenu gminy Bobowa. Udział w tegorocznej edycji wzięło trzy przedszkola samorządowe: z Bobowej, Jankowej oraz Sędziszowej.

Każda z grup wystawiła swój spektakl przygotowany przez podopiecznych i opiekunów z poszczególnych przedszkoli. Należy podkreślić, że role jakich musieli się nauczyć najmłodsi nie były łatwe i niejednokrotnie wprawiły dorosłych w zachwyt. Każda z grup za swój występ otrzymała worek pełen słodkości, natomiast opiekunowie pamiątkowe dyplomy.

– Były to trzecie prezentacje artystyczne dzieci w wieku przedszkolnym jakie zorganizowało Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa – informuje Małgorzata Hołda – Kuchnik dyrektor CKIP w Bobowej. Przegląd te nosi nazwę „Koronkowe Słoneczko” a zgłosiły się do niego trzy przedszkola m.in. z Bobowej, Jankowej oraz Sędziszowej. Dzieci zaprezentowały na scenie układy taneczne, przedstawienia teatralne. Mogliśmy obejrzeć m.in. skróconą wersję czerwonego kapturka. Wydaje mi się, że takie przeglądy teatralne dla dzieci przedszkolnych wywołują wiele emocji nie tylko wśród samych przedszkolaków, którzy są aktorami na scenie ale przede wszystkim rodziców i osób, które przyszły, aby obejrzeć małych artystów a takich osób było na sali sporo. Dzieci bawiły się świetnie, mogły pokazać swoje talenty, umiejętności. Bardzo nas to cieszy, że możemy właśnie pokazywać jak wielki potencjał jest w tych najmłodszych dzieciach. Mamy nadzieje, że kiedyś będzie głośniej o tych małych dzieciaczkach, które przybyły na ten przegląd do sali widowiskowej Koronka.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy