Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nie tylko śpiewali po angielsku ale także „budowali”

Autor: Daniel Malski
W minioną środę 18 maja br. w Domu Ludowym w Wilczyskach odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "You Can Sing". Dodatkowo wydarzenie stało się okazją do podsumowania konkursu na najładniejszą makietę przedstawiającą najważniejsze budowle Wielkiej Brytanii.

Scena Domu Ludowego zmieniła się wczoraj w prawdziwą estradę, a to za sprawą wcześniej wymienionego wydarzenia. Konkurs w takiej formie – gminnej, zorganizowany został po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo rozstrzygnięto rywalizację na najpiękniejszą makietę obiektów brytyjskich.

– Konkurs dla uczniów klas I – III w takiej formie był organizowany po raz pierwszy – mówi Katarzyna Ligęza, nauczycielka języka angielskiego, organizatorka. – Uczestnicy przygotowali utwory w języku angielskim, mogli występować solo lub w duetach, z podkładem lub ac-apella, niektórzy wystąpili nawet z własnym akompaniamentem. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: Pan Dyrektor Wiesław Tarasek, Pani Agnieszka Gołyźniak – nauczyciel ZSO w Bobowej, Pani Celina Job i Pan Jakub Apriasz. Drugi konkurs, również organizowany przez naszą szkołę był przewidziany dla uczniów z klas IV – VI  i przewidywał wykonanie makiety, na której miały znaleźć się obiekty, budowle charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii – dodaje.

– Gratuluję Pani Katarzynie ponieważ to ona była inicjatorką tego przedsięwzięcia. W tym roku wyjątkowa formuła, gdyż do tej pory dzieci i młodzież rozwiązywały testy, które sprawdzały wiedzę „słówkową”, a dzisiaj połączenie znajomości języka z możliwościami wokalnymi uczniów – komentuje Wiesław Tarasek dyrektor szkoły w Wilczyskach.

Wyniki wokalnej rywalizacji:

I miejsca: Patryk Kruczek (Bobowa) oraz Matylda Juruś (Sędziszowa)
II miejsca: Julia Pokrzyk (Wilczyska) oraz Paulina Szura (Jankowa)
III miejsca: Michał Garduła (Brzana) oraz Karolina Orłowska i Klaudia Zarzycka (Siedliska)

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy