Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Dziecka z pierwszą pomocą

Autor: Duda Justyna
We środę, 1 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach swoją wiedzę sprawdzali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa.

Inicjatywa organizacji konkursu wypłynęła od dyrekcji zespołu oraz nauczycieli: Łukasza Kruczka oraz Lidii Łaś, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i pierwszą pomoc w szkole.

– Wspólnie z nauczycielami a przede wszystkim z panem Łukaszem Kruczkiem, który uczy przedmiotów bezpieczeństwa w naszej szkole uznaliśmy, że warto zorganizować turniej pierwszej pomocy – mówi Adam Urbanek dyrektor ZS nr 1 w Bobowej. W realizacji pomógł nam dyrektor gorlickiego szpitala pan Marian Świerz. Najistotniejsze było to, że uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, wyniki zaś były dopiero na drugim miejscu. Należy podkreślić, że uczestnicy konkursu bardzo dobrze znają zasady pierwszej pomocy, zwłaszcza jak na swój wiek. W przyszłości będziemy chcieli by konkurs rozszerzyć na cały powiat. Trzeba pamiętać, że pierwszej pomocy przed przyjazdem ratowników medycznych często udzielają świadkowie zdarzenia, a jeśli te dzieci już to potrafią, to my jako społeczeństwo możemy czuć się bezpieczniej.

– Jako organizatorzy chcieliśmy bardzo podziękować ratownikom – panom Stanisławowi Dominowi oraz Mariuszowi Łaś, którzy przyjechali do nas z Gorlic – dopowiada Łukasz Kruczek, nauczyciel ZS nr 1 w Bobowej. Dzięki ich obecności uczestnicy konkursu mogli zostać poddani profesjonalnej ocenie. Dodatkowo młodzież biorąca udział w rywalizacji oraz społeczność szkolna, mogła podczas zorganizowanego specjalnie apelu zwiedzić karetkę pogotowia ratunkowego i zobaczyć pokaz ratownictwa. Słowa wdzięczności za pomoc w organizacji kieruje także dla pani Lidii Łaś.

Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej jak i praktycznej wyniki przedstawiały się następująco:

Nagrody indywidualne
Szkoła podstawowa:
1 miejsce – Ćwiklik Andrzej SP Brzana ex aequo Popiela Maryna SP Bobowa
2 miejsce – Rymek Gabriela ex aequo Fryczek Wiktoria, obydwie SP Siedliska
3 miejsce – Ojczyk Stanisław SP Brzana

Gimnazjum:
1 miejsce – Myśliwiec Adrian, gimnazjum w Brzanie
2 miejsce – Muszyński Łukasz, gimnazjum w Brzanie
3 miejsce – Szczerba Joanna, gimnazjum w Siedliskach

Zespołowo
Szkoły podstawowe:
1. Brzana ex aequo Siedliska
2. Bobowa
3. Wilczyska
4. Stróżna

Gimnazja:
1. Brzana
2. Siedliska
3. Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy