Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Rodziny w Sędziszowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
19 czerwca, w niedzielne popołudnie sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Sędziszowej wypełniła się po brzegi przybyłymi tu dziećmi wraz ze swoimi rodzicami. Tegoroczny Dzień Rodziny obchodzony był pod hasłem ,,Mamo, Tato! Witamy w Krainie Bajek. I naprawdę było bajkowo.

Po powitaniu i przekazaniu życzeń przybyłym rodzicom dyrektor Maria Bartoszek zaprosiła zebranych w podróż do krainy bajek. Pięknie przygotowane przez Grażynę Marszał przy wsparciu Beaty Janus przedstawienie, wykonane przez uczniów kl.II i III pt. ,,Zamieszanie w Krainie Bajek” wprawiło w zachwyt obecnych. Dojrzała gra aktorska, odpowiednio dopasowane kostiumy, scenografia oraz pięknie wykonana piosenka ,,Bajka dla mamy” wieńcząca występ teatralny zostały nagrodzone gromkimi brawami widzów.

Na scenie pojawiały się także dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez Karolinę Semla, które wykonały wdzięczny układ taneczny dla swoich mam i tatusiów oraz uczniowie klasy I z okolicznościowymi, prosto z serduszek płynącymi słowami wierszy i piosenki dla kochanych rodziców, które dobierała im wychowawczyni Agnieszka Bartoszek. Na zakończenie pierwszej części uroczystości wystąpili uczniowie klas IV -VI z ,,czaderskim” przedstawieniem o królewnie Śnieżce” do którego przygotowały ich nauczycielki Joasia Rutka i Sylwia Mika. Było dużo dobrej zabawy, śmiechu, oklasków. Samorząd uczniowski przygotował dla rodziców słodki poczęstunek a każde dziecko obdarowało swoją mamę i tatę wykonanym przez siebie upominkiem.

Druga część uroczystości odbyła się na wielofunkcyjnym boisku sportowym, gdzie druhowie strażacy przygotowali pokazy gaszenia pożarów oraz konkurencje sprawnościowe z nagrodami. Swoją obecnością zaszczycił zebranych Przewodniczący Rady Miejskiej – sołtys wsi Stanisław Tabiś, który relacjonował działania druhów strażaków podczas gaszenia pożarów. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli rywalizować w konkurencjach “biegi w workach”, “rzuty piłeczką do celu” czy “slalom z piłeczką”. Nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Rybowicz zorganizował zawody rodzinne w rzucie piłką do kosza oraz mecz klasy VI na resztę szkoły. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkich nawet tych najmłodszych. Przygotowane dyplomy i nagrody były dodatkową motywacją do udziału w zawodach. Mamy z trójek klasowych przygotowały dla wszystkich uczestników pyszną grillową kiełbaskę , herbatkę i owoce.

Wspólnie spędzone niedzielne popołudnie, w oderwaniu od telewizora i komputera, razem z mama i tatą na długo pozostaną w pamięci uczestników uroczystości. Okazuje się, że ścisła zgodna współpraca nauczycieli, rodziców, druhów strażaków i pana sołtysa wspierana “z góry” piękną słoneczną pogodą zawsze owocuje w Sędziszowej udaną imprezą.

źródło i fot. SP Sędziszowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy