Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa oraz jej gospodarz po raz kolejny wyróżnieni w konkursie „Perła Samorządu”

Autor: Mateusz Książkiewicz
To już kolejne wyróżnienie bobowskiego samorządu oraz burmistrza Wacława Ligęzy w Ogólnopolskim Rankingu Dziennika Gazeta Prawna „PERŁY SAMORZĄDU”. Uzyskany tytuł potwierdza silną pozycję gminy Bobowa oraz jej gospodarza na tle innych.

Jest się z czego cieszyć, bowiem Bobowa odnosi sukcesy w rankingu Gazety Prawnej od trzech lat. Sytuację w gminie uwzględniającą działalność w zakresie inwestycji, ochrony środowiska, sportu i rekreacji a także aktywności włodarzy ocenia i weryfikuje jurty konkursowe, na podstawie ankiety wypełnionej przez gospodarza samorządu.

Tegoroczna gala finałowa została zorganizowana 24 maja w Teatrze Kamienica w Warszawie a poprowadził ją założyciel teatru Emilian Kamiński. Nagrody oraz wyróżnienia wręczył redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

Nasz samorząd reprezentował na uroczystości burmistrz Bobowej Wacław Ligęza: – Również i w tym roku odbył się konkurs „Perła Samorządów” organizowany przez DGP. Obejmował on kilka obszarów, wokół których toczy się życie samorządu i mieszańców. Na podstawie danych, które zostały zebrane i przekazane, po raz kolejny nasza gmina została wyróżniona i znalazła się wśród 10 najlepiej ocenionych gmin w Polsce. Ranking dotyczył także wójtów, burmistrzów i prezydentów, ponieważ to są to różne kategorie: gminy wiejskie, wiejsko-miejsce, miasta do 100 tys. i miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Najistotniejszym dla mnie jest to, że to gmina Bobowa została wyróżniona. Jest to podsumowanie działań naszego samorządu, które są realizowane od wielu lat. To zasługa wszystkich moich współpracowników, w tym również samorządowców ale i mieszkańców, którym dziękuję za podejmowanie różnych inicjatyw i aktywny udział w programie związanym z modernizacją naszej gminy, bo przecież konsultujemy różne sprawy na zebraniach. Ponadto działają różnego rodzaju stowarzyszenia, organizacje pozarządowe. Jest wiele osób, które mają znaczący udział w tym, co się w naszym samorządzie dzieje. Wszyscy, jako mieszkańcy naszej gminy możemy mieć satysfakcję z tego, że niezależne jury, niezależna instytucja zauważyła te pozytywne rzeczy, które mają u nas miejsce.

źródło: własne/UM Bobowa
fot. UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy