Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pechowy piątek na drogach! Dwoje rannych

Autor: Łukasz Kieroński
W ubiegły piątek (1 lipca br.) na drogach gminy Bobowa doszło do dwóch poważnych zdarzeń. Pierwszy z nich dotyczył pieszej, która została potrącona na jednej z ulic miasta przez rowerzystę natomiast drugi to kolizja trzech samochodów na drodze wojewódzkiej w Siedliskach.

Szczegółów o pierwszym wypadku rowerzysty z pieszą, do którego doszło w okolicy ul. Gryfitów i Wegierskiej, około godziny 13.00 udzieliła nam asp. Karolina Gurba p.o. rzecznika prasowego KPP w Gorlicach: – Zdarzenie wstępnie zostało zakwalifikowane jako wypadek, dopiero biegły podejmie decyzję czy obrażenia są powyżej dniu 7 czy też nie. Wyjaśniamy obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia, ponieważ sprawca zbiegł. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Według ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia rowerzysta jadąc chodnikiem potrącił pieszą, która przewróciła się uderzając głową o podłoże tracąc na chwilę przytomność (chodnik – dop. red.).

Poszkodowaną zabrał zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Gorlicach.

– Tego samego dnia o godzinie 15.15 doszło do kolejnego zdarzenia w miejscowości Siedliska, kolizji trzech samochodów – kontynuuje rzecznik. – Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze kierujący fordem focusem (mieszkaniec Gorlic) nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze przez co najechał na tył pojazdu volkswagen LTE, po czym zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z kolejnym samochodem – fiatem ducato. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia, którym był kierujący fordem ukarano mandatem w wysokości 500zł oraz punktami karnymi.

W wyniku zderzenia pojazdów w Siedliskach została ranna jedna osoba, pasażerka forda, przewieziono ją do szpitala.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy