Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Piknik w Wilczyskach dla rodziny

Autor: Daniel Malski
Już na dobre rozpoczęło się lato, a co za tym idzie sezon na organizację pikników rodzinnych. Nie tak dawno pisaliśmy o Sędziszowej by dzisiaj zrelacjonować podobne wydarzenie, które odbyło się 12 czerwca w Wilczyskach.

Rada rodziców szkoły w Wilczyskach we współpracy z dyrekcją, gronem pedagogicznym, a także ze znacznym udziałem parafii zorganizowała na szkolnym kompleksie sportowym piknik rodzinny. Celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych na zakup tablicy interaktywnej. Atrakcjom nie było końca. Przybyli na miejsce goście mogli wysłuchać występów uczniów i przedszkolaków, obejrzeć “złotka” z Wilczysk oraz bawić się przy akompaniamencie zespołu z Żegiestowa. Nie zabrakło także stoisk np. ze słodyczami i kiełbaskami.

Podczas pikniku udało uzbierać się kwotę około 2,5 tysiąca złotych, co pozwoliło na zakup 43 calowy telewizor z dostępem do WiFi. Niestety zabrakło na interaktywną tablicę, mimo to dzięki pomysłowi organizatorów dzieci mogą cieszyć się z nowego sprzętu w szkole.

– Podczas tego rocznego festynu wypracowaliśmy kwotę około 2.5 tyś złotych – mówi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesław Tarasek. – Po tym jak dowiedzieliśmy się jakie są zyski z pikniku uznaliśmy, że jest to zbyt mała kwota, aby kupić tablicę interaktywną. Rodzice zatem zdecydowali by nabyć do szkoły telewizor 43 calowy, który będzie zainstalowany w jednej z klas z dostępem do WiFi. Na tablice potrzebowaliśmy kwotę około 8 tyś. złotych, ale spokojnie na nią poczekamy. Cały piknik przebiegł w miłej atmosferze – kończy dyrektor szkoły.

fot. Aneta Bogusz / Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy