Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczennice z Bobowej laureatkami ogólnopolskiego konkursu ekologicznego (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Uczniowie ZS nr 1 w Bobowej kolejny raz pokazali klasę. Tym razem dwie uczennice zajęły wysokie miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, którego podsumowanie odbyło się 17 czerwca br. w budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, pod kierunkiem nauczycielki Teresy Pres uplasowały się w najlepszej dziesiątce. Martyna Popiela zajęła szóstą lokatę, a Gabriela Magiera dziesiątą. W skali całego kraju to bardzo wysokie miejsca. Dziewczęta nie tylko wykazały się szeroką wiedzą o biologii i ekologii ale również poprzez swoją wygraną rozsławiały gminę Bobowa oraz powiat gorlicki.

– Wiemy, jak ważna w życiu jest ekologia – komentuje Adam Urbanek, dyrektor ZS nr 1 w Bobowej. – Tej ekologii jest troszeczkę w programie, ale bazuje się głównie na wiadomościach z atlasów,z encyklopedii i naprawdę trzeba było dużo wiedzy posiąść, żeby taki dobry wynik osiągnąć. Cieszę się bardzo, bo to są dwie dziewczyny z naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie dwuetapowym. No i jeszcze na pewno sukces dla szkoły, ale także dla nauczycielki Teresy Pres, która z tymi dziewczynami pracowała.”

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy