Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brąz dla uczniów z gminy Bobowa w Ogólnopolskim Turnieju Kinder+Sport w Częstochowie

Autor: Dominik Gębarowski
Ogromny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej z Bobowej i Sędziszowej, którzy reprezentowali LKS Bobowa w finale Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport jaki rozgrywano w dniach 7-10 lipca w Częstochowie. Nasza drużyna, w kategorii dwójek zdobyła brązowy medal.

Bobowianie mecz o 3 miejsce rozegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki i wygrali go 2:0. Turniejowe złoto trafiło do zespołu Witamy Łódź, natomiast srebro do Atak Elbląg. Wśród statystyk jakie warto wymienić to, 13 meczów rozegranych przez skład LKS Bobowa w tym 11 spotkań zwycięskich i tylko dwie porażki (obydwie przegrane wynikiem 1:2 – z Łodzią i Elblągiem). Uczniowie z gminy Bobowa, w składzie Wacławik Szymon, Bogusz Maciej, Gryzło Hubert, zmierzyli się kolejno z KS Stal Grudziąc 2:0, UKS Remis Świdnik 2:0, AKS Rzeszów 2:0. BAS Białystok 2:0, MKS Będzin 2:0, SAPS Starogard Gdański 2:0, UKS 22 Kraków 2:0, KS Radwansport Kraków 2:1, UMKS MOS Wola Warszawa 2:1, KS Metro Warszawa 2:1.

Trenerem młodych siatkarzy był Paweł Popardowski. Tegoroczna rywalizacja Kinder+Sport skupiła wokół rozgrywek 48 zespołów w każdej kategorii wiekowej, co ostatecznie dało około 1600 uczestników z całej Polski.

– Z tego sukcesu cieszę się nie tylko ja, jako trener ale cieszą się również zawodnicy, ich rodzice a nawet wielu mieszkańców gminy Bobowa, którzy śledzili nasze zmagania – komentuje Paweł Popardowski, trener drużyny. – Dodam, że ostatni dzień rozgrywek był transmitowany na żywo w telewizji internetowej i oglądało ją ponad trzysta tysięcy osób z całej Polski. Wielką radość sprawił nam brązowy medal, po ciężkiej walce. Przypomnę musieliśmy stoczyć trzynaście pojedynków. Ostatni raz byliśmy na takim finale siedem lat temu, dzisiaj odbywa się on już w zmienionej formule. Najcięższym momentem była sobota, półfinał gdzie musieliśmy się zmierzyć z dwoma zespołami z Warszawy ale wygraliśmy je 2:1. W drugim dniu przegraliśmy w półfinale, za to zwyciężyliśmy w meczu o brązowy medal z Tomaszowem. Ważne jest to, że Bobowa pokazuje się ponownie na arenie ogólnopolskiej. Na pewno, będziemy nadal pracować po to by ten poziom utrzymać i aby w kolejnych kategoriach wiekowych ponownie stanąć do walki za rok. W naszym sukcesie ogromną rolę odegrał doping kolegów z Jankowej, którzy także walczyli w turnieju jednak w innej kategorii wiekowej. To był nasz ogromny atut, że wzajemnie chłopcy mogli liczyć na siebie. Razem mogliśmy się wspierać. Były to najlepiej zorganizowane rozgrywki, na których jak dotąd byłem, niesamowita oprawa, nagrody i upominki były ufundowane przez sponsorów dla każdego uczestnika – kończy trener.

źródło i fot: LKS Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy