Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie tegorocznych żniw w gminie Bobowa (TV)

28.08.2016 Autor: Łukasz Kieroński
Już od kilku dni zakończono prace związane ze żniwami. Najwięcej pracujących w polach maszyn obserwowaliśmy na przełomie lipca i sierpnia ale jeszcze tydzień temu dało się słyszeń odgłos kombajnów.

Czas żniw bez względnie zależał od posiadanego rodzaju zboża. Niektórzy, trochę w strachu przed nawałnicami jakie w poprzednich latach “kładły” całe pola dokonali kombajnowania wcześniej. Według rozmów z rolnikami ceny za usługę wynosiły między 250 a 350zł od hektara. Uśredniając opinie właścicieli upraw, można stwierdzić, że zbiory były odrobinę lepsze niż w roku ubiegłym. Było to spowodowane suszą w 2015 roku, która wszystkim dała się we znaki, obecnie pogoda była łaskawsza.

O pracy na kombajnie opowiedział naszemu portalowi Robert Bogusz, właściciel gospodarstwa rolnego: – Praca na kombajnie nie jest łatwa, bo tak jak tutaj mamy wszędzie górki dlatego nie jeździ się dobrze. Sprzęt musi mieć sprawne hamulce a pracy nie ułatwia także kurz. Plony nie są może najlepsze, jednak ostatni deszcz podratował sytuacje dzięki czemu nie jest, aż tak źle.

Dzisiaj (28.08.br.) za zebrane plony rolnicy będą dziękować podczas dożynek gminnych, które zaplanowano w Jankowej (program wydarzenia TUTAJ). Serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego udziału!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. Aneta Bogusz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)