Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

Puchar Polski: KS Bobowa zwycięża dwoma golami z LKS Łużna!

Autor: Łukasz Kieroński
Wczoraj, o godzinie 17 na niedawno zmodernizowanym stadionie przy ul. Sportowej w Bobowej odbył się mecz trzeciej rundy o Puchar Polski pomiędzy KS Bobowa a LKS Łużna. Ogromne zaangażowanie i siła walki naszych piłkarzy dała upragnione zwycięstwo Bobowej.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane ale twarda gra obydwu drużyn owocowała dobrym widowiskiem. Pierwsza bramka padła w 35 minucie po strzale Damiana Świątańskiego – był on na tyle mocny, że bramkarz LKS Łużna nie zdążył odpowiednio zareagować. Utrata gola osłabiła morale gości, przez co grali oni coraz gorzej. Efektem tego był drugi celny strzał, tym razem Marka Magiery, który stworzył sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Druga połowa nie przyniosła następnych bramek, pomimo iż obie drużyny miały wiele sytuacji podbramkowych. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla KS Bobowa a zwycięstwo dało naszym piłkarzom awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. W najbliższą niedziele przeciwnikiem Bobowian będą zawodnicy GKS Glinik Gorlice.