Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szczypiornistki z Wilczyk wygrały w powiecie, teraz zagrają w TAURON ARENA

Autor: Łukasz Kieroński
W miniony weekend (17-18 września br.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy odbyło się kolejne, trzecie spotkanie w ramach projektu "Weekendy z Piłką Ręczną". Udział w rywalizacji wzięły także zawodniczki z Wilczysk, które wywalczyły wraz ze swoim trenerem Zbigniewem Ligęzą awans do finału wojewódzkiego.

Trzeba jasno stwierdzić, że skład z Wilczysk składający się z dziewcząt od klasy 3 do 5 mocno zdominował rozgrywki. Reprezentantki gminy Bobowa niejednokrotnie pozostawiały swoich przeciwników do zera lub tylko kilku punktów.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce – SP Wilczyska, opiekun: Zbigniew Ligęza – awans do finału wojewódzkiego
II miejsce – SP Rożnowice, opiekun: Anita Nowak – Kołek
III miejsce – SP Libusza, opiekun: Ewa Piecuch
IV miejsce – SP Kryg, opiekun: Magdalena Szewczyk
V miejsce – SP Tęgoborze, opiekun: Teresa Cięciwa

Turniej w Libuszy był także okazją do spotkania przez jego uczestników legendy polskiej piłki ręcznej – Stanisława Majorka trenera reprezentacji Polski, która wywalczyła brąz w Montrealu. Polski selekcjoner przybliżył zebranym historię tej dyscypliny w naszym kraju, nie ominął także zasad fair play. Największą uwagę wzbudziły u dzieci i młodzieży opowiadane przez niego anegdoty dotyczące kariery trenerskiej.

Finał rozgrywek wojewódzkich odbędzie się 8 października br. w Tauron Arena w Krakowie. Jak szacują organizatorzy w rozgrywkach podczas Weekendów z piłką ręczną wzięło udział około 140 zawodników z roczników 2005 i młodszych.

Trener drużyny z Wilczysk Zbigniew Ligęza zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w treningach UKS Sęp Wilczyska. Można także skorzystać jeszcze z oferty klasy sportowej jaką utworzono w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wilczyskach. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie pod numerem: 606 525 747.

źródło: halogorlice.pl / własne
fot. materiał nadesłany

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy