Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Śmietanka” powiatowej lekkoatletyki ponownie zmierzyła się w Bobowej

Autor: Jacek Kieroński
Kolejne powiatowe zmagania lekkoatletyczne uczniów już za nami. Podobnie jak rok temu, 28 września na zmodernizowany stadion miejski w Bobowej przybyli uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego terenu powiatu gorlickiego by zmierzyć się w XVII edycji Powiatowej Spartakiadzie Lekkoatletycznej.

Jak szacują organizatorzy w zawodach wystartowało ponad 400 uczniów ze szkół powiatu gorlickiego w tym 13 szkół gimnazjalnych oraz 8 szkół średnich. Celem sportowej rywalizacji było wyłonienie najlepszych uczniów w kategorii chłopców i dziewcząt w naszym powiecie. Zmagania młodzieży oceniali sędziowie wyposażeni w elektroniczny pomiar czasu z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

Pośród niemalże pół tysiąca zawodników doskonale spisali się uczniowie z Bobowej. Stanowili oni bardzo silną i liczną grupę, reprezentując bobowskie szkoły, a dodatkowo pokazali wysoki poziom sportowy zdobywając liczne medale.

Trzeba podkreślić, że na wybór obiektu sportowego w Bobowej wysuniętego najdalej na zachód mapy powiatu gorlickiego zachodzie mapy powiatu ma wpływ niewątpliwie jego stan i wyposażenie. Nowoczesna, profesjonalna bieżnia, stanowiska do pchnięcia kulą czy skoku w dal, ułatwiają zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia.

Najlepsze wyniki dziewcząt:

Najlepsze wyniki chłopców:

 

fot. Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy