Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szczypiornistki z Wilczysk najlepsze w Tauron Arena

Autor: Bartek Serafin
Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach już po raz drugi zdobyły tytuł mistrzyń województwa małopolskiego w piłce ręcznej podczas finału programu Weekendy z piłką ręczną, który odbył się 8 października br. na Tauron Arenie w Krakowie. Łącznie rywalizowało po 6 zespołów dziewcząt i chłopców, reprezentujących 5 subregionów oraz miasto Kraków.  

Sobotnie zmagania były poniekąd tylko formalnością w zdobyciu najwyższego miejsca na podium. Śmiało można stwierdzić, że młode szczypiornistki reprezentujące gminę Bobowa “szły jak burza” podczas kolejnych spotkań rozgrywanych w ramach programu “Weekendy z piłką ręczną”, będącego efektem podpisanej umowy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Nim “Złotka z Wilczysk” otrzymały szansę udziału w finale, w dniach 17 i 18 września musiały pokonać rywali powiatu gorlickiego zebranych na etapie w Libuszy. Nasze zawodniczki pokonały w Tauron Arenie wszystkie przeciwniczki, znacznie je deklasując. Reprezentantki Gminy Bobowa zwyciężały kolejne spotkania, bardzo często różnicą nawet kilkunastu punktów.

– Przede wszystkim turniej przebiegł w bardzo miłej i radosnej atmosferze z czego się bardzo cieszę – mówi Zbigniew Ligęza, trener dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach. – Dziewczyny pokazały chart ducha, który było widać do samego końca walki. Nie opuściły ani na moment, a ponadto udało się zrealizować na turnieju wszystko to co planowaliśmy na treningach. Gratulacje dla dziewcząt za osiągnięty wynik, jest to wielki sukces. Myślę, że będzie to dobry bodziec do dalszego treningu oraz dalsza motywacja do doskonalenia posiadanych przez dzieci umiejętności. Bez wątpienia takie turnieje dają ich uczestnikom wiele radości. Pozwalają spędzać czas razem, uczą współpracy w grupie, a dzięki temu dzieci te będą miały lepszą podstawę życiową. 

Przypomnijmy w poprzednim roku, drużyna z Wilczysk pod okiem trenera Zbigniewa Ligęzy również zdobyła najwyższe laury podczas pierwszej edycji tego samego turnieju. W minioną sobotę sukces udało się powtórzyć.

– Cieszymy się bardzo, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Weekend z Piłką Ręczna skończył się dla nas wygraną finału wojewódzkiego, zwycięstwem Wilczysk. Wielką radość mogliśmy przeżywać wspólnie z rodzicami, księdzem proboszczem Sławomirem Gulikiem, dziadkami, rodzeństwem zawodniczek, którzy kibicowali nam podczas naszych zmagań na boisku. Mogliśmy pokazać, to wszystko co dziewczęta dzielnie wytrenowały – dopowiada trener.

Wyniki kolejnych meczy, jakie uczennice z Wilczysk rozegrały przedstawiają się następująco:

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy