Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wypadek na krajówce. Poszkodowanych z Tico musieli wydobyć strażacy

Autor: Bartek Serafin
Dzisiaj (tj. 04 października br.) około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 28 w Szymbarku (gmina Gorlice) doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów: Renault Clio i Daewoo Tico. Aby wydobyć rannych z tego ostatniego samochodu niezbędna okazała się interwencja strażaków.

– Potwierdzam na drodze krajowej nr 28 doszło w dniu dzisiejszym do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych – powiedział naszemu portalowi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Samochodami podróżowały kobiety, jedna z nich była z kilkuletnim synem. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące Daewoo Tico zostały zabrane do szpitala – chłopczyk wraz z matką. U poszkodowanej doszło do złamania otwartego nogi. Aby ich wydostać strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Droga krajowa na czas prowadzonych działań była zamknięta, a po około dwóch godzinach ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy ratownictwa medycznego, policja, grupa dochodzeniowo-śledcza, trzy zastępy JRG (w tym grupa operacyjna) oraz zastęp OSP Szymbark.

fot. Dominik Gębarowski/Gorlice112

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy