Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zderzenie VW Polo z Audi A3. Dwie osoby w szpitalu

Autor: Dominik Gębarowski
Dzisiaj (23.10.br.) około godziny 14:20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową w kierunku Wysowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów: VW Polo oraz Audi A3. W wyniku zdarzenia ucierpiało dwie osoby, podróżujące VW Polo, obie zostały zabrane do szpitala.

Według relacji świadków samochód marki Audi wyjeżdżając z pobliskiej stacji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Polo, którym podróżowało starsze małżeństwo. Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby, po dwie w każdym. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu gorlickiego.

Na przedniej szybie Audi A3 widać resztki hot-doga stąd wiele osób zadawało sobie pytanie czy przyczyną dekoncentracji kierowcy Audi A3 nie była jego prawdopodobna konsumpcja. Przypomnijmy spożywanie pokarmów przez kierowców nie jest zabronione o ile nie są kierowcami zawodowymi (np. taksówkarze, kierowcy autobusów), jednak jak potwierdza wiele przeprowadzonych badań, czynność ta może osłabić uwagę kierującego.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy JRG Gorlice oraz OSP Ropa (po dwa zastępy). Ruch pojazdów w miejscu zdarzenia odbywał się przez dłuższy czas wahadłowo.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy