Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Biskupa powitali w Bobowej rycerze. Jak przebiegła wizytacja?

Autor: Duda Justyna
Ostatni weekend października upłynął w bobowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych pod znakiem wizytacji kanonicznej, jaką przeprowadził po kilkunastu latach przerwy biskup Leszek Leszkiewicz. Ekscelencję powitali w bramie kościoła nie tylko parafianie na czele z księdzem proboszczem dr Marianem Chełmeckim ale także Bractwo Rycerskie 46 Chorągwi Zygmunta Gryfity.

Dla biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej była to swoista sentymentalna podróż, ponieważ swoją edukację w szkole średniej pobierał przez cztery lata właśnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Bp Leszka Leszkiewicza powitano w sobotnie popołudnie (29 października br.). Tuż po wieczornej Mszy Świętej spotkał się z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, scholą, kolędnikami misyjnymi, grupą teatralną oraz dziecięcymi różami różańcowymi.

W niedzielę natomiast ksiądz biskup przewodniczył Sumie Odpustowej, po której odbył spotkanie z członkami Róż Żywego Różańca, Caritas, Grupą św. Ojca Pio, Sympatykami Radia Maryja, Margaretkami, rodzinami kapłanów i sióstr zakonnych, radą duszpasterską, nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, młodzieżowym zespołem muzycznym, młodzieżową grupą apostolską, chórem parafialnym i bobowską orkiestrą.

-Wizytacja w Bobowej przebiegła bardzo dobrze – powiedział naszemu portalowi bp Leszek Leszkiewicz. – Bardzo się cieszę, że mogę przebywać w tej wspólnocie bo właśnie tutaj przy tej okazji odżywają dobre wspomnienia. Cieszę się z tego, że jest tutaj tak wielka i żywa wspólnota, w której jest ogrom dzieci, młodzieży jak i dorosłych. To dobrze świadczy o parafii. Parafia dobrze wypadła podczas wizytacji – czuć świadomość wielkich zadań, które czekają tutaj wszystkich. 

Na koniec wizyty, biskup odwiedził kilka rodzin oraz spędził krótki czas ze wspólnotą Sióstr Dominikanek.

fot. Łukasz Kieroński / Jacek Kieroński

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy