Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Hodowcy gołębi pocztowych sekcji Bobowa podsumowali sezon lotowy

Autor: Bartek Serafin
W ostatnią sobotę października br. w domku myśliwskim w Stróżnej odbyło się podsumowanie sezonu lotowego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Bobowa. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, którzy wręczyli najlepszym puchary i dyplomy.


Najważniejsze osiągnięcia hodowców należących do sekcji Bobowa przybliżyli nam Adam Nowak, prezes sekcji oraz Paweł Pawlak, skarbnik sekcji:

-Najwięcej pucharów i tytuł Super Mistrza otrzymał duet hodowców Maciaszek Kacper z tatą. Drugim hodowcom, którego należy przywołać to Jan Walicki. Jego 8 z 10 gołębi odbiło się w pierwszym dniu na locie z Westerplatte liczącym 560 kilometrów. Jest to jeden z najdłuższych dystansów w Polsce, który jest organizowanych. Nasza sekcja liczy obecnie 38 osób z czego 30 aktywnych. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi, bo zawsze jest z nami podczas podsumowań, sponsoruje nam też puchary. Cieszymy się z tego, że współpraca z bobowskim samorządem tak dobrze się układa.

– Hodowcy gołębi pocztowych już od kilku lat prężnie działają na terenie naszej Gminy – mówi z dumą Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Jak widać po dzisiejszym podsumowaniu, sekcja może pochwalić się wieloma osiągnięciami w ramach rywalizacji w samej sekcji jak również oddziału. Budujące jest to, że wśród hodowców są nie tylko panowie ale także panie i co najważniejsze młodzież i dzieci. To właśnie ten najmłodszy hodowca odebrał dzisiaj chyba najwięcej pucharów, dodatkowo może pochwalić się niesamowitą wiedzą w zakresie hodowanych gołębi. Widać, że bardzo się tym interesuje. Gratulacje należą się także pozostałym hodowcom, którzy od kilku a czasem kilkunastu lat angażują się w tą działalność. Jako samorząd staramy się wspierać te działania, chociaż nie finansujemy oczywiście ich pasji ale można im pomóc chociażby przez umożliwienie zlokalizowania im swojej bazy. Te gołębie muszą przecież lotować, muszą po nie dojechać samochodem ciężarowym a następnie podróżować czasem bardzo daleko. Bardzo cenię sobie współpracę z hodowcami. Ostatni taki pozytywny przykład tej współpracy był widoczny podczas uroczystości poświęcenia pomników Marszałka Józefa Piłsudskiego i Generała Wieniawy Długoszowskiego kiedy to hodowcy uświetnili gołębiami pocztowymi, poprzez wypuszczenie ich z klatek w dużej ilości. Pięknie się to prezentowało, a taki widok wzruszył wiele osób, bo gołąb zawsze kojarzy się z czymś pięknym, niezwykłym. Przede wszystkim jest symbolem pokoju. Dlatego swoją obecnością tutaj, chciałem podkreślić to, że dla mnie ta grupa osób zajmujących się hodowlą gołębi pocztowych jest ważna dla mnie, dla samorządu. Tym bardziej, że jest to kosztowne hobby, pasja. Jako bobowski samorząd będziemy próbowali w jakiś sposób wspierać ich działalność, tak aby też jak najwięcej nowych, a szczególnie młodych osób angażowało się w tą szlachetną działalność.

Już niebawem, podczas weekendu 9-11 grudnia, bobowska sekcja PZHGP będzie organizatorem wystawy gołębi pocztowych z całego oddziału sądeckiego. Gołębie będzie można podziwiać w Wilczyskach. Serdecznie zapraszamy, więcej informacji wkrótce!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy