Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podpisz się przeciw smogowi, zajmie ci to chwilę

Autor: Mateusz Książkiewicz

Jeśli masz dość życia w zasmogowanym województwie, koniecznie podpisz petycję o pilne podjęcie działań antysmogowych w Małoposce. Zajmie Ci to zaledwie kilka sekund. Petycję przygotował Polski Alarm Smogowy, który współtworzy m.in. inicjatywa Sądecko-Gorlicki Alarm Smogowy.

– Wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką i klawiaturą, żeby wyrazić swoje poparcie dla działań antysmogowych w Małopolsce. Wystarczy wejść na specjalnie przygotowaną stronę internetową – mówi Bartłomiej Orzeł z Sądecko-Gorlickiego Alarmu Smogowego – Co istotne, władze województwa małopolskiego naprawdę będą brać te podpisy na poważnie.

– Najważniejszym elementem działań jest wprowadzenie norm emisji dla paliw stałych i kotłów na terenie całego województwa. Stąd postanowiliśmy pokazać, jak duże poparcie jest dla tego rozwiązania w całej Małopolsce – wskazuje Mirosław Gumulak, który również działa w SGAS.

Petycja jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy podać imię, nazwisko, adres mailowy oraz kod pocztowy. Bardzo ważnym jest, żeby pojawiło się pod nią dużo podpisów spoza Krakowa. To pokaże realną siłę i poparcie dla działań antysmogowych na terenie całego województwa. Można dodać również własny komentarz.

Petycja jest dostępna pod adresem:

https://chceoddychac.pl/index.php/malopolska

fot. Kuba Bożanowski/flickr.com

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy