Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyprzedzanie zakończone kolizją

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj (tj. 18 listopada br.) kilkanaście minut po godzinie 12 na drodze powiatowej w Ropie (nieopodal granicy z Klimkówką) miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. Do kolizji zadysponowano dwa zastępy JRG Gorlice oraz OSP Ropa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Według relacji świadków kierująca Seatem (mieszkanka Uścia Gorlickiego) wyprzedając Audi 80 (mieszkańca Łosia), którego kierowca nie upewniając się rozpoczął manewr skrętu. Co prawda nie doszło do kontaktu samochodów, jednak kierująca Seatem chcąc uniknąć zderzenia wykonała manewr ominięcia, który ostatecznie zakończył się utratą panowania nad pojazdem oraz wpadnięciem do rowu. Kobieta kierująca Seatem samodzielnie opuściła pojazd.

– Strażacy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyciągnęli na pobocze pojazd, znajdujący się na boku – informuje mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 

– Ponieważ policjanci nie byli w stanie jednoznacznie wskazać winnego kolizji, sprawcę tego zdarzenia wyłoni sąd – dodaje st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Kierujący Seatem jak i Audi byli trzeźwi.   

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja. Na miejscu kolizji był także obecny Zespół Ratownictwa Medycznego.

fot. Gorlice112

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy