Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wzruszające przedstawienie o świętym miłosierdziu (TV)

Autor: Duda Justyna
„Bądźmy świadkami miłosierdzia” – to tytuł przedstawienia, zorganizowanego z okazji XVI Dnia Papieskiego. Jego premiera odbyła się w sali widowiskowej "Koronka" w Bobowej, w dniu wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II obchodzonego w rocznicę inauguracji jego pontyfikatu.

W przedstawieniu brało udział 30 dzieci, które w niezwykły sposób przedstawiły historię życia polskiego papieża oraz powiązanych z nim św. s. Faustyny oraz św. Matki Teresy z Kalkuty – wszyscy bowiem byli świadkami miłosierdzia naszych czasów.

– Spektakl rozpoczyna się od przedstawienia dzieciństwa Jana Pawła II: narodziny, chrzest, lata młodzieńcze, powołanie Karola Wojtyły i później pontyfikat. Dzieci były od drugiej klasy szkoły podstawowej do gimnazjum. Po przedstawieniu odbył się koncert dla Jana Pawła II. Zespół muzyczny przy Zespole Szkół Podstawowych w Bobowej a w nim Ola Gryzło, Franciszek Gromniak, Mateusz Krok, Kinga Fyda i Zuzia Kopka śpiewali i grali piosenki religijne ale też biesiadne, które śpiewamy przy ognisku, tak jak Jan Paweł II kiedy był kapłanem studentów – mówi siostra Rozaria, która była reżyserem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz fotograficznej:

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy