Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Bezpieczny weekend na drogach z małym wyjątkiem dla kolizji w Stróżnej

19.12.2016 || Kategorie: Policja, Powiat, Stróżna, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, większość kierowców zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że trzeba jeździć ostrożniej gdyż jest ślisko. Według policyjnych statystyk weekend upłynął bardzo spokojnie: nie było nietrzeźwych kierowców i odnotowano tylko dwa drobne zdarzenia.

Panująca aura nie oszczędza użytkowników dróg, na których pod wieczór bywa bardzo ślisko. O ile drogi kategorii krajowej czy wojewódzkiej szybko są posypywane przez drogowców o tyle gorzej jest na odcinkach dróg powiatowych i gminnych. Na śliskiej nawierzchni a przede wszystkim oblodzonej, nawet przy małej prędkości nie trudno o przykre zdarzenie.

– O godzinie 18.30 policjanci Komisariatu Policji w Bobowej interweniowali przy kolizji w Stróżnej, gdzie kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do warunków drogowych w skutek czego na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i wpadł do rowu – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. Na szczęście kierowcy ani osobom z nim podróżującym nic się nie stało. Policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 220zł i 6 punktów karnych. 

Jak przekazuje nam rzecznik w miniony weekend nie ujawniono nietrzeźwych kierujących. Do jeszcze jednego zdarzenia doszło w Gorlicach, jednak tam uniknięto bezpośredniego zderzenia (było ono bez skutku).

 

mimg_0642_slisko