Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bezpieczny weekend na drogach z małym wyjątkiem dla kolizji w Stróżnej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Mimo trudnych warunków atmosferycznych, większość kierowców zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że trzeba jeździć ostrożniej gdyż jest ślisko. Według policyjnych statystyk weekend upłynął bardzo spokojnie: nie było nietrzeźwych kierowców i odnotowano tylko dwa drobne zdarzenia.

Panująca aura nie oszczędza użytkowników dróg, na których pod wieczór bywa bardzo ślisko. O ile drogi kategorii krajowej czy wojewódzkiej szybko są posypywane przez drogowców o tyle gorzej jest na odcinkach dróg powiatowych i gminnych. Na śliskiej nawierzchni a przede wszystkim oblodzonej, nawet przy małej prędkości nie trudno o przykre zdarzenie.

– O godzinie 18.30 policjanci Komisariatu Policji w Bobowej interweniowali przy kolizji w Stróżnej, gdzie kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do warunków drogowych w skutek czego na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i wpadł do rowu – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. Na szczęście kierowcy ani osobom z nim podróżującym nic się nie stało. Policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 220zł i 6 punktów karnych. 

Jak przekazuje nam rzecznik w miniony weekend nie ujawniono nietrzeźwych kierujących. Do jeszcze jednego zdarzenia doszło w Gorlicach, jednak tam uniknięto bezpośredniego zderzenia (było ono bez skutku).

 

mimg_0642_slisko

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy