Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska Wigilia połączyła pokolenia (TV)

29.12.2016 Autor: Dorota Pietrzak
Już piąty rok byliśmy świadkami Wigilii na bobowskim Rynku jaka odbyła się 18 grudnia. Spotkanie rozpoczął burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który ciepłym słowem powitał zebranych w to mroźne popołudnie.


Po wystąpieniu włodarza miasta nastąpiło poświęcenie opłatków przez księdza proboszcza dr Mariana Chełmeckiego. Zebrani po chwili modlitwy, przystąpili do składania sobie życzeń świątecznych oraz łamania się opłatkami. Na twarzach wielu osób widać było radość i szczęście z możliwości uczestnictwa w tej uroczystości. Mimo mroźnego popołudnia mieszkańcy gminy zbierali się całymi rodzinami, by wspólnie świętować z innymi. Można było dostrzec osoby w każdym wieku, od dzieci przyniesionych na rękach, po osoby w podeszłym już wieku.

Jedną z atrakcji tego wigilijnego spotkania był przyjazd świętego Mikołaja, który na wozie miał dla zebranych drobne upominki. Po ich rozdaniu ochotnicy mogli wybrać się w krótką, lecz pełną pozytywnych wrażeń przejażdżkę wokół rynku. W międzyczasie reszta świętujących degustowała przepyszne, przygotowane według tradycyjnych receptur potrawy wigilijne m.in. pierogi, barszcz czerwony oraz kapusta z grzybami. Wszystkie te przysmaki przygotowane były przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych.

Grudniowe wydarzenie uświetniły występy artystyczne, najpierw uczniów z Zespołu Szkół im. ks. Jana Reca w Siedliskach, których opiekunkami były nauczycielki Agnieszka Śliwa-Klara oraz Barbara Pacion. Następnie sceną zawładnęły roztańczone mikołajki – Ania Lach i Emilia Wołkowicz, które wykonały choreografię zachęcają do wspólnej zabawy. Na koniec, wszyscy mogli wsłuchać się w śpiew parafialnego chóru Cantate Deo, pod przewodnictwem Siostry Ines. Bez wątpienia chórzyści wprowadzili wszystkich mieszkańców w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

fot. Alina Maciaszek/Łukasz Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)